Kütahya SMMO Başkanı Bülbül: “Ortak çağrımız denetimdir”

1-7 Mart Muhabese Haftası’nı yaşanan deprem nedeniyle kutlamayacaklarını söyleyen Başkan Ahmet Bülbül, “Bu dönemde denetimin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Ortak çağrımız denetimdir” dedi.

featured
service

1-7 Mart Muhabese Haftası’nı yaşanan deprem nedeniyle kutlamayacaklarını söyleyen Başkan Ahmet Bülbül, “Bu dönemde denetimin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Ortak çağrımız denetimdir” dedi.

Kütahya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Bülbül, 1-7 Mart Muhasebe Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Başkan Bülbül, Kahramanmaraş depremleri sonrası denetimin önemine dikkat çekti.

Türkiye’nin en büyük felaketi yaşadığını aktaran Başkan Bülbül, “Bölgedeki tüm oda başkanlarımıza ve meslektaşlarımıza, aday meslek mensuplarımıza, çalışanlarımıza tekrar geçmiş olsun diyoruz” dedi.

“Öncelikle milletimizin başı sağ olsun” diyen Başkan Bülbül, TÜRMOB olarak afet bölgesinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Başkan Bülbül, Kütahya Odası ve odaya kayıtlı meslektaşlarıyla birlikte nakdi ve ayni yardımları yaptıklarını aktardı.

“MUHASEBE HAFTASI’NI KUTLAMAYACAĞIZ”

Yaşanan süreç nedeniyle 1 – 7 Mart Muhasebe Haftası’nı kutlamayacaklarını söyleyen Başkan Bülbül, şunları söyledi: “TÜRMOB Genel Başkanlığımızın konuyla ilgili 10.02.2023 tarihli yazısında da, TÜRMOB etkinlik takviminde yer alan programların iptal edildiğini,  Muhasebe Haftasında da herhangi bir etkinlik yapılmamasının daha uygun olacağını belirtmiştir. Ayrıca, aynı zamanda kutlanacak olan Vergi Haftası etkinlikleri de Gelir İdaresi Başkanlığınca iptal edilmiştir. Bu gerekçeler ile; Muhasebe Haftasının, Odamızca önümüzdeki uygun bir takvimde gerçekleştirilmesinin daha makul olacağı düşüncesindeyiz”.

“DENETİMLER ÖNEMLİ”

Yaşanılan deprem sonrası toplumda denetimin ortak kanaat olarak ortaya çıktığını söyleyen Başkan Bülbül, her alanda faaliyetlerin denetlenmesinin ve deprem konusunda ilgili otoritelerin denetiminin önemli olduğunu belirtti.  Başkan Bülbül, “Mali, ekonomi, sosyal güvenlik alanında; paranın olduğu her alanın kamu ve özel ayrımı yapılmaksızın, kamu adına bu alandaki denetim otoritesi TÜRMOB ve SMMM-YMM meslek mensuplarının denetimine açılması ve denettirilerek güvence raporunun kamuoyuyla paylaşılmasının önemi bir kat daha artmıştır. Ortak çağrımız denetimdir” ifadelerini kullandı.

Kütahya SMMO Başkanı Bülbül: “Ortak çağrımız denetimdir”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!