Kütahya’da Düve Alım Desteği Başvuruları Başladı

Kütahya'da düve alım desteği başvuruları ile ilgili yapılan açıklamaya göre, başvuruların 11 Aralık'ta başladığı ve 7 Ocak'ta sona ereceği belirtilmiştir.

Kütahya’da düve alım desteği başvuruları başladı
service

Kütahya’da düve alım desteği başvuruları ile ilgili yapılan açıklamaya göre, başvuruların 11 Aralık’ta başladığı ve 7 Ocak’ta sona ereceği belirtilmiştir.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2023 yılı damızlık gebe düve fiyatının hayvan başına 100 bin lira, 8-15 aylık damızlık boş dişi sığır fiyatının hayvan başına 50 bin lira, damızlık gebe manda fiyatının hayvan başına 70 bin lira destekleneceği ifade edilmiştir.

Ayrıca, 8-15 aylık damızlık boş dişi manda fiyatının da hayvan başına 35 bin lira olarak belirlendiği bildirilmiştir. Çiftçilerin belirtilen tarih aralığında başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Kütahya’da düve alım desteği başvuruları başladı

DESTEKLEME ÖDEME ORANLARI VE ŞARTLARI AÇIKLANDI

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre destekleme ödemesi ile ilgili şunlar kaydedildi:

“Yurt içinde doğmuş olması şartıyla hastalıktan ari işletmeler ile düve merkezlerinden fatura karşılığı temin edilen düvelerde belirlenen fiyatlar üzerinden yüzde 50 oranında,

Düve/manda düvesi yetiştirici merkezlerinden, hastalıktan ari işletmelerden, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden, Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştirakleri ile yetiştirici/üretici örgütlerinden fatura karşılığı temin edilen düvelerde ise belirlenen fiyat üzerinden yüzde 30 oranında destekleme ödemesi yapılacaktır.

Düve Alım Desteklemesinden faydalanmak ve isteyen üreticilerimizin İl/İlçe Müdürlüklerimize başvurmaları önemle olunur.”

Kütahya’da Düve Alım Desteği Başvuruları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!