Kütahya’da Saadetli Gençlerden bu sefer örnek davranış

Kütahya'da Saadet Partisi Kütahya İl Gençlik Kolları, bu sefer örnek bir davranış sergileyerek ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik "Göz Hakkı Manavı" açtı.

featured
service

Kent merkezindeki Yeşil Cami’nin önüne Çarşamba ve Cumartesi kurulan pazarda stant açan gençler, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz meyve ve sebze dağıttı.

Saadet Partisi Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Sedat Akyüz, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ekonomik zor bir süreçten geçtiğini, pazar alışverişlerine ihtiyaç sahibi ailelere destek olmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Akyüz, şunları ifade etti:

“Anadolu’nun doğusundan batısına kadar her karışında eşsiz bir tarım potansiyeli mevcut. Bu potansiyele rağmen Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre, Türkiye’de 2009 yılında 1 milyon 16 bin 692 çiftçi varken, 2022 Ocak ayı itibarıyla çiftçi sayısında yüzde 13,2 azalma görülerek 493 bine gerilemiştir. Orman Bakanlığı verilerine göre ise tarım arazilerinde de ciddi ölçüde azalma gözlenmektedir. Yaklaşık 500 bin kişinin 85 milyonu besleyebilecek bir üretim kapasitesini karşılaması mümkün değildir. Ülke içerisinde tarımsal üretim kapasitemizin giderek azalması gıdada dışa bağımlılığımızın artmasına neden olacaktır. Bu açıdan bakıldığında tarım, acilen önlem alınması gereken çok ciddi bir güvenlik meselesi haline gelmiştir.”

Akyüz, Saadet Partisi’nin iktidar olması durumunda halkın daha fazla refah içinde yaşama imkanının sağlanacağını savundu.

Kütahya’da Saadetli Gençlerden bu sefer örnek davranış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!