Kütahya’dan deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem sonrası Kütahya'dan yardım malzemelerinin bölgeye gönderilmesine devam ediliyor.

featured
service

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem sonrası Kütahya’dan yardım malzemelerinin bölgeye gönderilmesine devam ediliyor.

Kütahya Valiliği koordinesinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan battaniye, mont, soba ve temel yaşam malzemeleri 110 tır ve kamyonla depremzedelere ulaştırıldı.

Vali Vekili Mustafa Güney, yaptığı açıklamada, kentin çeşitli noktalarında oluşturulan ayni yardım kabul merkezlerine getirilen yardım malzemelerinin kurum çalışanları ile gönüllüler tarafından tasnif edilerek kolilendiğini ve tırlara yüklendiğini söyledi.

İlk depremden itibaren başlatılan çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini, vatandaşların çok güzel bir dayanışma örneği sergilediğini belirten Güney, “Valilik koordinesi dışında ilimizdeki bazı sivil toplum kuruluşları ile çeşitli gruplar da depremzedeler için yardım tırları gönderdi.” dedi.

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık da belediye hizmet binası girişinde oluşturdukları yardım kabul merkezinde ibretlik hikayelerle karşılaştıklarını, vatandaşların seferber olduğunu ifade etti.

Kütahya’dan deprem bölgesine yardımlar sürüyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!