Kütahya’yı ziyaretinde ayağını kırdı, Belediye yetkilileri ilgilenmedi

Bursa’dan Kütahya’ya oğlunu ziyarete gelen Çelikcan, sürekli araba yıkanması nedeniyle kayganlaşan kaldırım taşlarına takılarak ayağını kırdı

featured
service

 

Bursa’dan Kütahya’ya ziyarete gelen ve ayağı geçirdiği kaza nedeniyle iki yerinden kırılan Ahmet Çelikcan, “Geçirdiğim kaza nedeniyle hayır çeşmesini araba yıkama alanına çeviren taksi durağını Kütahya Belediyesi’ne şikayet ettim. Ama ilgilenen olmadı. Sürekli yapacağız denildi, icraat yok.” dedi.

Bursa’dan Kütahya’ya oğlunu ziyarete gelen Ahmet Çelikcan, sürekli araba yıkanması nedeniyle kayganlaşan kaldırım taşlarına takılarak ayağını iki yerinden kırdı.

Yaşadığı olay nedeniyle 49 gündür ayağı alçıda olan 64 yaşındaki Ahmet Çelikcan, yaşadığı olayı ve Kütahya Belediyesi’nin şikayetlerine cevap vermediği süreci Ekspres Haber’e anlattı.

Cumhuriyet Caddesi’nde çalışan bir taksi durağının hayır için yapılan çeşmede sürekli araba yıkadığını iddia eden Çelikcan, “Kaldırımlar aşınarak kalkmış ve ben oraya takılarak düştüm.

Düşmem neticesinde sağ ayak bileğim iki yerinden kırıldı. O gün bugündür tedavi görüyorum.” İfadelerini

Geçirdiği kazanın ardından Kütahya Belediyesi’ni arayarak şikayette bulunduğunu anlatan Çelikcan, şöyle devam etti:

“Fen işleri müdürlüğüne telefon açtım. Bizim vazifemiz değil cevabını aldım.

Ardından Zabıta Müdürlüğüne yönlendirdi. Zabıta Müdürü yoktu. Başka bir memurla görüştüm.

Biz gereğini yaparız dedi. Belediye Başkanı özel kalemiyle görüştüm. Böyle şeyleri bizim vazifemiz gereğini yapacağız açıklaması yapıldı.

Ama yapıldı mı bilmiyorum. İsmini vermek istemiyorum. Bir belediye başkan yardımcısına beş kez ulaşmak istedim ama sürekli toplantıda olduğu aktarıldı. Telefon numaramı bırakmama rağmen arayan olmadı.”

“BELEDİYE BU İŞE BİR ÇÖZÜM BULMALI”

Belediyenin bu konularda sadece para cezası yazdığını dile getiren Çelikcan, para cezasının ise caydırıcılıkta yeterli olmadığını kaydetti. Çözüm noktasında bir cevap beklediğini vurgulayan Çelikcan, “Çözüm burada araba yıkanmamasıdır. Burayı taksi durağının yıkama yağlama kullanmaması gerekiyor. Burası halkın geçme özgürlüğü olan bir yoldur. Burada araba yıkanırsa el insaf diyeceğim. Beni hastaneye götüren esnaf arkadaşın söylediğine göre her sene onlarca çocuk, büyük, yaşlı insanın ayağı kolu kırılıyormuş. Önlem var mı? Önlem yok.” diye konuştu.

 

Kütahya’yı ziyaretinde ayağını kırdı, Belediye yetkilileri ilgilenmedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!