Maden işçilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikâyet

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Eti Bor’a ait maden sahasında özel şirkette çalışan işçiler, "haksız işten çıkarmalar" iddiasıyla eylem yaptı. İşçiler durumu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletti.

0
2141

Özel bir firmada çalışan işçiler, son günlerde tazminatları ödenmeden işten çıkarıldıkları ve kanun dışı çalıştırıldıkları iddiası ile basın açıklamasında bulundu.

İşçileri temsilen açıklama yapan Mehmet Altın; “Açık ocak çalışanları olarak dekupaj şantiyesinde şoför, operatör ve maden işçisi olarak çalışmaktayız. Burası maden sahası olmasına rağmen yapım işini inşaat yapım işi olarak göstermekteler. Gerçek maden işçisi olarak bu durum çalışanlar arasında haksız kazanca sebep olmaktadır. Aynı işi yaptığımız diğer arkadaşlarımızla aynı hakları almak istiyoruz. Tek geçim kaynağımız bu maden sahasıdır. Başka bir işimiz yoktur. Ayrıca son günlerde bizleri sebep göstermeden ve tazminatlarımızı ödemeden işten çıkartıyorlar. Bu iş yerinde 200 civarında arkadaşımız çalışmaktadır. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Çalışma Bakanımıza ve Eti Bor Genel Müdürlüğüne sesleniyoruz. Lütfen sesimizi yetkililer duysun, ekmeğimizin peşindeyiz işsiz kalmak istemiyoruz’’ dedi.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here