Maden işçilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikâyet

featured
service

Özel bir firmada çalışan işçiler, son günlerde tazminatları ödenmeden işten çıkarıldıkları ve kanun dışı çalıştırıldıkları iddiası ile basın açıklamasında bulundu.

İşçileri temsilen açıklama yapan Mehmet Altın; “Açık ocak çalışanları olarak dekupaj şantiyesinde şoför, operatör ve maden işçisi olarak çalışmaktayız. Burası maden sahası olmasına rağmen yapım işini inşaat yapım işi olarak göstermekteler. Gerçek maden işçisi olarak bu durum çalışanlar arasında haksız kazanca sebep olmaktadır. Aynı işi yaptığımız diğer arkadaşlarımızla aynı hakları almak istiyoruz. Tek geçim kaynağımız bu maden sahasıdır. Başka bir işimiz yoktur. Ayrıca son günlerde bizleri sebep göstermeden ve tazminatlarımızı ödemeden işten çıkartıyorlar. Bu iş yerinde 200 civarında arkadaşımız çalışmaktadır. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Çalışma Bakanımıza ve Eti Bor Genel Müdürlüğüne sesleniyoruz. Lütfen sesimizi yetkililer duysun, ekmeğimizin peşindeyiz işsiz kalmak istemiyoruz’’ dedi.

Maden işçilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikâyet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!