Kütahya Altıntaş Zafer OSB’ye dev yatırım

Kütahya'nın Altıntaş ilçesindeki organize sanayi bölgesine bir plastik firmasının yapacağı 50 milyon dolarlık yatırım için arsa tahsisi yapıldığı bildirildi.

0
2340

Kütahya’nın Altıntaş ilçesindeki organize sanayi bölgesine bir plastik firmasının yapacağı 50 milyon dolarlık yatırım için arsa tahsisi yapıldığı bildirildi.

Türkiye’nin önde gelen plastik malzeme üreticilerinden olan Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Kütahya Altıntaş Zafer OSB’ye yatırım yapma kararı aldı.

Talep üzerine 534 bin metrekare alana kurulacak olan tesisler için OSB’de yer tahsisi yapıldı.

Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları ifade etti:

“Zafer OSB’de faaliyete geçecek olan Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi otomotiv, beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörüne yönelik plastik enjeksiyon ile parça üretimi ve montajı yapmaktadır. Firma 1984 yılında Kasımpaşa’da kurulmuş olup plastik sektörüne fabrikasyon olarak 1997 yılında giriş yapmıştır. Firmanın Gebze’de ve Eskişehir’de toplamda 2 tesisinde “Ürün Geliştirme Birimi”, “Kalıphane”, “Montaj Bölümü”, “Kalite ve Kontrol Laboratuvarları”, “Eğitim Sahası” ve “2 Kabinli Tam Otomasyonlu Boyahane” bulunmaktadır.”

Teke, tesislerde ilk etapta 500 kişinin istihdam edileceğini, tam üretim faaliyetine geçildiğinde 2 bin kişinin istihdam edileceğini aktardı.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here