Kütahya Valisi Çelik, yoğun bakımdaki hasta sayısını açıkladı

Kütahya Valisi Ali Çelik, kentteki hastanelerde  yoğun bakım ünitelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören yatan hasta sayısı ile yoğunb akım yatak kapasitesi hakkında bilgi verdi.

0
2280
Kütahya Valisi Ali Çelik, kentteki hastanelerde  yoğun bakım ünitelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören yatan hasta sayısı ile yoğunb akım yatak kapasitesi hakkında bilgi verdi.

Kütahya’da Valisi Ali Çelik, Kovid-19 hastalığına yakalanan 60 hastanın yoğun bakımda tedavilerinin sürdüğünü açıkladı.

Vali Çelik, “10 günde sadece 7 kişi karantina kuralını ihlal etti. Kütahya bu anlamda kurallara uyan bir il konumunda” dedi.

Korona virüs salgını ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Kütahya’nın durumu hakkında bilgiler veren Vali Çelik, şunları kaydetti:

“Bizim şuanda yoğun bakım ünitesi olarak kullanılabilecek yatak kapasitemiz 270. Ayrıca depolarımızda 300’e yakın solunum cihazımız bulunuyor. Bunlar kış şartları düşünülerek yedek olarak elde tutuluyor. İnşallah bunlara ihtiyaç kalmasın. Şuanda yoğun bakımlarımız, Haziran ayına göre nispeten daha yoğun. 60 yoğun bakım yatağımızda takip ettiğimiz hastamız var. Bu sayı bazen eksiliyor. Çünkü tedavi sürecinde iyileşenler servise alınıyor. Yeni hastalar gelince yoğun bakım ihtiyaçları ortaya çıkarsa onlar alınıyor. Yani, bir sayının sürekliliğinden bahsetmek mümkün değil.”

Çelik, şu anda Kütahya’nın yoğun bakım ünitesi olarak kullanılabilecek yatak kapasitesinin 270 olduğunu bildirdi.

Korona virüs vakası olarak pozitif tespit edildiği halde evinde karantinada olan vatandaşların bulunduğunu da kaydeden Kütahya Valisi Ali Çelik, “10 günde sadece 7 kişi karantina kuralını ihlal etti. Kütahya bu anlamda kurallara uyan bir il konumunda” dedi.

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here