Sağlık Bakanı Koca, Kütahya’daki vaka artışlarını görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kütahya'da son günlerde artan pozitif vakalar nedeniyle Vali Ali Çelik ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan'dan bilgi aldı.

0
5256

Kütahya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları ve ölümler hızla artıyor. Kentteki hastanelerin yoğun bakımları ise artan vakalar nedeniyle dolu durumda.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kütahya’da son günlerde artan pozitif vakalar nedeniyle Vali Ali Çelik ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan’dan bilgi aldı.

Bakan Koca, aralarında Kütahya’nın da olduğu 6 il valisi ve sağlık müdürü ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirdikleri toplantıda, mevcut durum ile vaka artışlarındaki sebepleri ele aldıklarını bildirdi.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, il değerlendirme toplantılarında bugün Rize, Van, Ordu, Kütahya, Eskişehir, Ağrı valileri ve il sağlık müdürleri ile 6 ayrı video konferansta bir araya geldiklerini belirtti.

Koca, söz konusu toplantılara ilişkin, “Mevcut durum, vaka artışlarının sebeplerini ele aldık. Filyasyon ve tedavilere süratle başlanması talimatını verdik.” ifadelerini kullandı.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here