Seyitömer ve Tunçbilek’teki termik santralleri yeniden üretime başlıyor

Kütahya Seyitömer ve Tunçbilek'teki termik santrallerinde, sınırlı sayıda ünite, geçici faaliyet belgesiyle kısmi olarak yeniden üretime açılacağı bildirildi.

0
1800

Kütahya Seyitömer ve Tunçbilek’teki termik santrallerinde, sınırlı sayıda ünite, geçici faaliyet belgesiyle kısmi olarak yeniden üretime açılacağı bildirildi.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ve AK Parti Kütahya milletvekilleri, ortak yaptıkları basın açıklamasında, şunları kaydetti:

“Milletinin sağlığını her şeyin üstünde tutan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, çocuklarımıza daha yaşanabilir, nefes alan bir dünya bırakma vizyonuyla tabiatın, insan sağlığının korunması için çevre düzenlemelerini yapmayan termik santrallerin faaliyetlerini sona erdirilmesi talimatını vermişti.

İlimizde bulunan Seyitömer ve Tunçbilek Termik Santralleri de bu kapsamda kapanan termik santrallerden oldu. Tüm teşkilatlarımızla birlikte, Seyitömer, Tunçbilek santrallerinde çalışarak geçimini sağlayan kardeşlerimizin mağduriyetinin giderilmesi önceliklerimiz arasında yer aldık. Kütahya AK Parti olarak, vatandaşlarımızın talepleri ve çevre hassasiyetimiz doğrultusunda, hem işçilerimizle hem de işverenlerimizle yoğun bir iletişim yürütürken, bakanlıklarımız nezdinde, devletimizin ilgili kurumlarıyla da görüşmelerimizi sürdürdük. Yakın zamanda ziyarette bulunduğumuz Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Termik Santrallerin bölge halkımız için önemini belirterek, kendilerinden bir an önce üretime yeniden başlanması için desteklerini talep ettik.”

Açıklama, şöyle devam etti:

“Bakanlığımızın da yapıcı yaklaşımı neticesinde; eksiklikleri tamamlanmak şartı ile Seyitömer, Tunçbilek Termik Santralinde, sınırlı sayıda ünitenin geçici faaliyet belgesiyle kısmi olarak yeniden üretime açılmasına karar verilmiştir. Bu konuda gerekli hassasiyeti gösteren, ayrıca süreç boyunca işçilerimizi de mağdur etmeyen ilgili firmaya teşekkür ederiz. AK Parti olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, hem bölge ekonomimizin güçlenmesi hem de ilimizin kalkınması için her türlü faaliyeti desteklerken, tabiatımızı, ormanlarımızı, canlılarımızı, havamızı, suyumuzu, toprağımızı da korumak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan çalışmaya devam edeceğiz.”

Kütahya’daki termik santralleri, 1 Ocak’ta kapatılmıştı.

Ayrıntılı Ultrason Nedir? Neden Yapılır?
Ayrıntılı Ultrason Özel Kütahya Anadolu Hastanemizde Yapılmaktadır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here