Hafızlık icazet merasimi yapıldı

featured
service

Törene; Kütahya Valisi Ali Çelik, Reis’ül Kurra Mustafa Demirkan, Diyanet İşleri Başkanlığı Muashafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Jandarma Komutanı Murat Kırbaç, Hac Hizmetleri Daire Başkanı Süleyman Sarı, Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Yunus Yüksel, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeleri Fatih Okumuş ve Musa Coşkun, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Afyonkarahisar Müftüsü Sinan Kazancı, Uşak İl Müftüsü Kazım Güzel,  Evliya Çelebi Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Karazeybek, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kurum Amirleri, icazet belgesi alan öğrenciler ve yakınları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Kütahya’daki Kur’an Kurslarının faaliyetlerinden söz ettikten sonra icazet alan öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, törende yaptığı konuşmada, hafızların Kur’an-ı Kerim’in ışığı altında ömür sürmelerini diledi. Başkanlığın genç yaşlı, kadın erkek herkese Kur’an kurslarında, camilerde, farklı kurum ve yerlerde gece gündüz Kur’an hizmeti sunmaya devam ettiğini belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Birileri ‘4-6 yaşındaki çocuğa Kur’an mı öğretilir’ diye rahatsız olsa da bu millete Kur’an öğretmek, bu millete dinini öğretmek kanunla bizim görevimizdir. Böyle hizmetler verildiği halde Kur’an okumayı bilmeyen varsa bu çok üzücü bir şeydir. Onun için içinizde, toplumumuzda Kur’an okumayı bilmeyen kalmasın. Kim ister kalbinin karanlık olmasını? İstemiyorsan o zaman Kur’an’la buluşmamız lazım. Kur’an’la buluştuğumuz zaman tarihte olduğu gibi ecdadımızın izzetle, şerefle, onurla tarihe nokta koyduğu gibi gelecekte de o ecdadın nesli olarak bu millet yine aynı izzetli ve şanlı tarihini yaşayacaktır. Onun için çaremiz Kur’an’a sarılmaktan geçiyor.”

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Hizmetleri Daire Başkanı Süleyman Sarı ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit de konuşmalarında, hafız öğrencileri kutladı.

Ulu Camii İmam Hatibi Mehmet Ali Sarı, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeleri Fatih Okumuş ve Musa Coşkun’un Kur’an ziyafeti sunduğu törende, Reis’ül-Kurra Mustafa Demirkan dua etti.

Tören, öğrencilere icazet belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Hafızlık icazet merasimi yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!