Kız hafızlar icazetlerini aldı

Hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için icazet merasimi düzenlendi.

0
221

Törene; Kütahya Valisi Ali Çelik ile eşi Nezihe Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Belgin Konarılı ve protokol üyeleri ile davetliler katıldı.

Kütahya Müftülüğüne bağlı Hafızlık Kur’an Kurslarında hafızlık belgesini alan kız öğrenciler için düzenlenen İcazet Programı, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda yapıldı.

Hafızlık İcazet Merasimde konuşan Kütahya Valisi Ali Çelik, Kur’an talebelerinin Kur’an’ı ezberleyerek çok önemli bir işi başardıklarını söyledi.

İcazet merasiminin öğrencilerin hayatları için bir mihenk taşı olacağını belirten Vali Çelik, şunları kaydetti:

“Hafız olan, bunu başarabilen dimağlar birçok şeyi de başarır. Memleketimizin onlara ihtiyacı var. Öğrencilerimiz gelecekte hem hafızlıkları hem de diğer eğitimleri ile ülkemize çok büyük katkılar sunacaklardır. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Müftülüğümüzün ortak gerçekleştirdiği bu proje, bir taraftan hafızlık eğitimini alan diğer yandan da örgün eğitimlerine devam eden gençlerimizin olması kurumların işbirliğinin ülkemizde ne kadar başarılı ve önemli olduğunun bir göstergesi.”

 

 

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here