Kütahya’nın fethinin 948. yıldönümü törenlerle kutlandı

featured
service

Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ve Kütahya Hisar Kalesi’nde yapılan törenlere, Kütahya’da yaşayan vatandaşlar da yoğun bir ilgi gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte, Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal, Kütahya’nın fethi hakkında bilgi verdi. Ünal Hıdırellez için de “bereket dolu bir yıl dilerim” ifadesini kullandı.

Daha sonra konuşma yapan Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, “Hızır aleyhisselam ve İlyas Peygamberin yeryüzünde buluşma günü olarak kabul edilen Hıdırellez’in berekete, bolluğa, barış ve kucaklaşmaya vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Anadolu’yu Türk yurdu yapan ecdadımızın ilk adımlarını attığı kutlu toprakların üzerindeyiz. Vatan toprağımızın kurtuluşunda son kurşunları sıkan aziz şehitlerimizi huzurunuzda bir kez daha saygı minnet ve şükranla yâd ediyorum. Kütahya yedi bin yıllık tarihi geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Türk İslam medeniyetinin referans şehirlerinden olup kuruluşun ve kurtuluşun başkentidir. Hıdırellez kültür ve bahar bayramının ve Kütahyamızın fethinin hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Vali Yardımcısı Mustafa Güney Kütahya’nın tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi vererek halkın Hıdırellez gününü ve Kütahya’nın fethini kutladı.

Konuşmaların ardından halk oyunları ve mehteran gösterisi ilgiyle izlendi. Vatandaşlara sunulan ikramla devam eden etkinlikler Kütahya Ulu Cami’de okutulan Mevlid-i Şerif ve duayla sonlandırıldı.

Etkinliğe Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı,  Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz,  Kütahya İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Kültür Turizm Müdürü Zekeriya Ünal, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni katıldı.

Kütahya’nın fethinin 948. yıldönümü törenlerle kutlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!