32 yıllık mesleğini Kütahya’da sonlandırdı, anılarını anlattı

featured
service

Mesleğinde 30 ve daha fazla yıl deneyimi olan meslek erbaplarının hayat hikayelerini, unutamadığı anılarını derlediğimiz haber dizisinin ilk konuğu, devlet memurluğundan emekli şair-yazar İsa Kahraman oldu.

Kendisini ‘Kütahya’nın Sinop kazasındanım’ diyerek tanıtan Kahraman, 1971 yılında başladığı ormancılık kariyerini 2003 yılında Kütahya’da noktaladı.

O günden bu yana Kütahya’da yaşayan ve şairlikle tanınan Kahraman, mesleğini ve unutamadığı anıları paylaştı.

Ormancı demek için resmi üniforma, silah ve atının olması gibi şartların olduğunu vurgulayan Kahraman, “İşte ben bu ormancılardanım. Yaklaşık 32 yıl ormancılık yaptım. Bu süreçte illa ki unutamadığımız anılar birikti.” dedi.

“ATIM HAYATIMI KURTARDI”

Görev yaptığı bir dönemde atının kendisini bir tehlikeden kurtardığını anlatan Kahraman, yasak avcılık yaptığı için yakaladığı bazı kişilerin kendisine saldırı girişimini atı sayesinde bertaraf ettiğini belirtti.

Kahraman olayı şöyle anlattı:

Mahkemeye verdiğim kişiler bana pusu kurmuşlar. Atımla o istikamete giderken çok atım pusu kurulan noktaya gitmemek için direndi. Yani belli bir yere kadar gidiyor. Ondan sonra gitmiyor. En sonunda beni üzerinden attı. Sonradan öğrendim ki ya ben bunu bize şahidim.”

“YAKALANMAMAK İÇİN KÖPRÜDEN ATLADI” 

“Şimdi enteresan bir anımı daha paylaşmak istiyorum” diyen Kahraman, Gümüş köyünde bir vatandaşın yakalanmamak için kış ayında köprüden buz gibi suya atladığını belirtti.

Yakalamaya çalıştıkları vatandaşın kaçak yollardan eşeğe sırık yüklediğini tespit ettiklerini bildiren Kahraman, ancak adamı o zaman yakalayamadıklarını kaydetti.

O vatandaşın yaklaşık 5 yıl önce başka bir yerde karşısına çıktığını ve nasıl kurtulduğunu sorduğunu ifade eden Kahraman, “Adam beni tanımış ve olayı arkadaşı yaşamış gibi anlattı ve bu işten ceza alır mı şimdi diye sordu. Ben artık almayacağını söyleyince o kişinin kendisi olduğunu açıkladı. Ben de nasıl kaçtığını sordum. Adam, beni görünce eşeği bırakıp kaçmış ve köprünün üzerinden atlamış.” şeklinde konuştu.

32 yıllık mesleğini Kütahya’da sonlandırdı, anılarını anlattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!