Ahmet Tekdemir, Kütahya’da Tramvay Projesini Tanıtt

İYİ Parti’den Kütahya Belediye Başkan adayı Ahmet Tekdemir, projelerini ve detaylarını açıkladı.

Ahmet Tekdemir, Kütahya'da Tramvay Projesini Tanıttı
service

İYİ Parti’den Kütahya Belediye Başkan adayı Ahmet Tekdemir, projelerini ve detaylarını açıkladı.

İYİ Parti’den Kütahya Belediye Başkan adayı Ahmet Tekdemir, projelerini ve detaylarını açıkladı. 

Proje tanıtım toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Tekdemir, ulaşımdan ekonomiye, trafikten pazar yerlerine kadar birçok konuda projelerini anlattı.

İYİ Parti il yönetiminin de katıldığı toplantıda Tekdemir ilk olarak Kütahya’da yıllardır konuşulan tramvay projesi detaylarını paylaştı.

Tramvayın Zafertepe bölgesinden başlayarak şehir merkezine geleceğini belirten Tekdemir, “Merzeden Şehir Hastanesine daha sonra da Dumlupınar Üniversitesi’ne giden ve akabinde de ciddi anlamda Kütahya’mıza daha büyük projeler gerçekleştirecek yoncalı istasyonuyla sona eren ilk bir proje. Bu çalışmanın en büyük özelliği de Kütahya’daki insanlarımızın ulaşım konforunu sağlamak.” dedi.

Ahmet Tekdemir, Kütahya'da Tramvay Projesini Tanıttı

“TELEFERİK PROJESİ KÜTAHYA İÇİN VİZYON PROJELERİMİZDEN”

Teleferik projesinin Kütahya için önemli bir vizyon projesi olacağını belirten Tekdemir, “Sultanbağ Mahallesi’nde bulunan Tellal Çeşmesi’nin hemen arkasından başlayacak olan teleferik hattımız, Yellice Dağı’nın eteğine kadar uzanacak. Bu, ilk aşamada planlanan hat olacak.” dedi.

“SAVUNMA ORGANİZE SANAYİ KÜTAHYA İÇİN ÖNEMLİ”

Kütahya ekonomisini güçlendirmek amacıyla çaba sarf edeceklerini vurgulayan Tekdemir, Savunma Organize Sanayi projesini hayata geçireceklerini ifade etti. Ankara’daki benzer projeyi örnek gösteren Tekdemir, “Kütahya, lojistik ve jeopolitik olarak çok önemli bir konumda bulunuyor. Her yere dört saatlik mesafede ulaşım imkanı sağlayabilecek bir noktada ve hava şartları açısından da avantajlı bir konumda.” şeklinde devam etti.

“TRAFİK VE PAZAR YERİ SORUNU İÇİN ÇÖZÜMLERİMİZ HAZIR”

Şehir merkezinde trafik ve pazar yeri sorunlarına değinen Tekdemir, şunları kaydetti:

Merkez içerisinde en az dört tane kapalı otopark ve bununla beraber alternatif iki tane yol. Bunu zaten çözeceğiz. Kütahya içerisinde hem merkezinde hem çevre yolunda üç tane battı çıktı ve köprülü kavşak yapacak şekilde planlamamız hazır.

Tekdemir merkez pazar yerleri hakkında da projelerini şu cümlelerle açıkladı:

“Hem otopark hem de ulaşım sorununu kökten çözeceğiz. Pazar yerlerini daha yeni yeni kapatmaya çalıştılar. Modern pazar yerinden kastımız sadece üstünün kapatılıyor olması değil. Modern pazar yerlerinde bir defa bütün herkesin kendi otoparkı olacak. Özellikle merkez pazar yerini tekrar eski yerine koyacağız.”

“SOKAK HAYVANLARI SORUNUNU KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ”

Sokak hayvanları ile ilgili Kütahya’da yaşanan sorunlar olduğunu aktaran Tekdemir, “Kütahya’nın da içinde olduğu bu konu maalesef bir türlü giderilemiyor ve çok fazla şikayet oluyoruz. Biz hayvan haklarını da göz önüne alarak yepyeni bir yaşam park projesiyle bütün hayvanlarımızı uygun koşullar altında toparlayıp bu sorunu kökten çözeceğiz.” dedi.

Ahmet Tekdemir, Kütahya'da Tramvay Projesini Tanıttı

Ahmet Tekdemir, Kütahya’da Tramvay Projesini Tanıtt

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!