Avukatın Polise Hakaret ve Küfür İddiası Kütahya’da Gündem Oldu

Polis memurlarının görevlerini yapmasını engellediği, aşağılayıcı ifadelerle hakaret ve küfür ettiği iddia edilen bir icra avukatı hakkında adli işlem başlatıldı.

Avukatın Polise Hakaret ve Küfür İddiası Kütahyada Gündem Oldu
service

Kütahya’da görev yapan polis memurlarının görevlerini yapmasını engellediği, aşağılayıcı ifadelerle hakaret ve küfür ettiği iddia edilen bir icra avukatı hakkında adli işlem başlatıldı.

İddiaya göre, Fuatpaşa Mahallesi’ndeki bir iş yerine icra memuru ile birlikte haciz işlemleri için giden İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat M.A.Ş, iş yeri sahibiyle tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesi ve durumun 112 Acil Çağrı Merkezine bildirilmesi üzerine, olay yerine polis ekibi sevk edildi.

“SİZİN AĞZINIZ KOKUYOR. BEN SİZİN AĞIZ KOKUNUZU ÇEKEMEM”

Olay yerine giden polis ekibi tarafları sakinleştirmeye çalıştığı sırada zorluk çıkartan avukat M.A.Ş, polis memuru B.T’ye yönelik, “Ben avukatım, siz kimsiniz. Sizin ağzınız kokuyor. Ben sizin ağız kokunuzu çekemem. Şerefsiz polisler. Ben sizin yapacağınız işi s…..m” şeklinde aşağılayıcı hakaret ve küfür içeren ifadeler kullandı.

Görevli polis memurlarının olayın büyümemesi için dışarıya çıkarmaya çalıştıkları avukat, hakaretlerini sürdürerek, “Şerefsiz polis, sen bana müdahale edemezsin. Ben avukatım, bana tahrik etme diyemezsin ben size hukuku öğreteceğim” şeklinde söylemlerini sürdürmeye devam etti.

POLİS EKİBİNİN GÖREVİNİ YAPMASINI ENGELLEDİ

Haciz işlemlerinin tamamlanmasının ardından polis memuru B.T, polislere yaptığı hakaret küfürlerden dolayı kendisinden şikayetçi olacağını ve avukat M.A.Ş’nin kimliğini istemesi üzerine agresif tavırlarını devam ettirerek, “Siz kim oluyorsunuz, benim kimliğime polis bakamaz. Buradan beni hiçbir kuvvet alamaz.” ifadelerini kullandı.

“BANA SAVCI BİLE KİMLİK SORAMAZ”

Bunun üzerine konu hakkında nöbetçi savcı olayla ilgili bilgilendirildi. Polis memurları savcının talimatı üzerine kimlik tespiti için avukat M.A.S’nin kimliğini yeniden talep etti. Bunun üzerine avukat M.A.Ş, “Bana hiçbir savcı kimlik soramaz. Ben avukatım, Adalet Bakanlığını ve baroyu arayacağım. Size hukuk dersi vereceğim. Şov yapmayın” diyerek ayrıldı.

ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

İstanbul Barosu’na kayıtlı olduğu belirlenen avukat M.A.Ş. hakkında, polis memurunun görevini yapmasını engellemek ve görevli memura hakaret ve küfür etmek suçlarından adli işlem başlatıldı.

Avukatın Polise Hakaret ve Küfür İddiası Kütahya’da Gündem Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!