Başkan Işık’tan CHP Kütahya adayı Kahveci’ye cevap

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, CHP Kütahya Belediye Başkanı adayı Eyüp Kahveci'nin iddia edilen açıklamalarına cevap!

featured
service

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, CHP Kütahya Belediye Başkanı adayı Eyüp Kahveci’nin iddia edilen açıklamalarına yanıt vererek, “Herkesin saygılı ve sorumlu bir şekilde hareket etmesi önemlidir. Toplumsal barışı korumak ve birlikte yaşamak için haddini bilmek önemlidir. Halkımız da haddini aşan tutumları gördüğünde gereken cevabı verecektir.” şeklinde ifade etti.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala, belediye başkan adaylarının açıklamaları önemli bir gündem maddesi haline geldi. MHP’den tekrar aday gösterilen Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, CHP Kütahya adayı Eyüp Kahveci’nin iddia edilen ‘Tüm adaylar benim yarım etmez’ şeklindeki ifadelerine yanıt verdi. Işık, “Herkesin söylemlerinde ve davranışlarında ölçülü olması, toplumun huzur ve birliğini korumak adına önemlidir. Kötü niyetli ve ayrıştırıcı ifadelerle hareket etmek yerine, yapıcı ve birleştirici bir dil kullanmak gerekmektedir. Milletimiz, hangi adayın kendilerini daha iyi temsil edeceğine karar verirken adayların tutumlarını da göz önünde bulunduracaktır.” şeklinde konuştu.

Belediye hizmet binasında düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Işık, “Bunu söyleyen ya aklını yitirmiştir ya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değildir.” dedi.

“MİLLETİMİZ HADDİNİ BİLDİRECEK”

“Bu memleketin evlatlarına toptan yarım Kahveci etmez diyenler gitsin kendini boy aynasında baksın.” ifadelerini kullanan Işık, sözlerine şöyle devam etti:

“Kütahya, kuruluşun ve kurtuluşun kenti. Dışarıdan gazel okuyan, kendini dev aynasında gören, insanlara tepeden bakanlara milletimiz en güzel cevabı 31 Mart’ta verecektir. Herkes haddini bilecek. Haddini bilmeyene haddini milletimiz bildirecek. Öyle demeçlerle bu şehrin insanlarına, adaylarına içinde ben de dahil olmak üzere kimse dil uzatamaz.”

“DANIŞMANLIK YAPTIĞI ŞİRKETİ AÇIKLASIN”

Her insanın kıymetli olduğunu belirten Işık, “O çok kıymetliyse kendi değerini ve vizyonunu projeleriyle gösterecektir. Tüm adaylar yarım Kahveci etmezmiş arkadaşlar. Geçmişte danışmanlık yaptığı şirketlerin bugünkü akıbetini bir sorgulayın. FETÖ’yle ilişkili olduğu iddia edilen, TMSF’ye geçmiş şirketlerle bağlantısı olduğu söylenen bir kişiye dil uzatana, biz devletin resmi belgeleriyle cevap veririz.” şeklinde konuştu.

Başkan Işık’tan CHP Kütahya adayı Kahveci’ye cevap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!