En zengin 100 listesindeki Kütahyalı belli oldu

2023 yılında Türkiye'nin en zengin isimleri ve aileleri belirlendi, ve bu yılın ekonomik zirvesindeki isimler açıklandı.

En zengin 100 listesindeki Kütahyalı belli oldu
service

2023 yılında Türkiye’nin en zengin isimleri ve aileleri belirlendi, ve bu yılın ekonomik zirvesindeki isimler açıklandı. İşte listedeki Kütahyalı isim…

023 yılında Türkiye’nin en zengin isimleri ve aileleri belirlendi, ve bu yılın ekonomik zirvesindeki isimler açıklandı. Ekonomist Dergisi’nin “En Zengin 100 Araştırması” sonuçlarına göre, ülkenin en büyük servet sahipleri ve aileleri belirlendi.

En Zengin 100 Araştırması’nda listede Kütahyalı bir isimde var.

Koç Ailesi Zirvede!

2023 yılında Türkiye’nin en zengin iş ailelerinden biri olan Koç Ailesi, Ekonomist Dergisi’nin “En Zengin 100 Araştırması” sonuçlarına göre zirvenin sahibi oldu. Koç Holding’in liderliğini üstlenen aile, 6 milyar dolarlık servetiyle listenin başında yer aldı. Bu etkileyici servet, ailenin geniş iş yelpazesi ve stratejik yatırımlarıyla büyük ölçüde oluştu.

Nafi Güral Listede İlk 100’de

1945 yılında Kütahya’da doğan Nafi GÜRAL, Erkek Sanat Enstitüsü Makine Bölümü’nden başarıyla mezun olduktan sonra iş dünyasına adım attı.

GÜRAL, ilk profesyonel deneyimini ağaç sanayi sektöründe yaşadıktan sonra, madencilik, kiremit ve tuğla sanayi, porselen, seramik, vitrifiye, ambalaj, cam sektörlerinde ve turizm alanlarında faaliyet gösteren Gürallar Grubu’nun bir parçası olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Gürallar Grubu, yaklaşık 8,400 kişiye istihdam sağlayarak Kütahya’ya ve Türkiye’ye büyük bir ekonomik katkı sunmaktadır. Gürallar Grubu’nun geniş yelpazesi, sektörel çeşitlilik ve istihdam sağlamasıyla Türkiye ekonomisine önemli bir destek sağlamaktadır.

Esas Holding ve Sabancı Holding Sıralamada İlk Üçte!

İkinci sıradaki isim ise Esas Holding’in sahibi Şevket Sabancı ve ailesi oldu. 5-6 milyar dolarlık servetiyle dikkat çeken Sabancı Ailesi, Türkiye’nin ekonomik tablosuna önemli bir katkıda bulunuyor. Üçüncü sırada ise 4-5 milyar dolar servetiyle Sabancı Holding’in lideri Erol Sabancı ve ailesi yer aldı.

Listede Kimler Var?

İşte Türkiye’nin 2023 yılındaki en zengin 100 kişisi ve ailelerine ait sıra:

1. Koç Ailesi (Koç Holding): 6 milyar dolar

2. Şevket Sabancı ve Ailesi (Esas Holding): 5-6 milyar dolar

3. Erol Sabancı ve Ailesi (Sabancı Holding): 4-5 milyar dolar

4. Türkan Sabancı ve Ailesi (S. Sabancı Holding): 4-5 milyar dolar

5. Tara Ailesi (Enka Holding): 3-4 milyar dolar

6. Ezcacıbaşı Ailesi (Ezcacıbaşı Holding): 3-4 milyar dolar

7. Hüsnü Özyeğin (Fiba Holding): 3-4 milyar dolar

8. Murat Ülker (Kökler Holding): 2,5-3 milyar dolar

9. Özokur Ailesi (Üs Holding): 2,5-3 milyar dolar

10. Erdemoğlu Ailesi (Erdemoğlu Holding): 2,5-3 milyar dolar

98. Nafi Güral (NG Grubu) 500-750 milyon dolar

En zengin 100 listesindeki Kütahyalı belli oldu

En zengin 100 listesindeki Kütahyalı belli oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!