Fatih Erbakan pazarlıkta Kütahya Belediyesini istedi

AK Parti Grup Başkan Vekili Efkan Ala, Habertürk'te yaptığı açıklamada, Yeniden Refah Partisi'nin taleplerini şu şekilde belirtti:

Fatih Erbakan pazarlıkta Kütahya Belediyesini istedi
service

AK Parti Grup Başkan Vekili Efkan Ala, Habertürk’te yaptığı açıklamada, Yeniden Refah Partisi’nin taleplerini şu şekilde belirtti:

YRP, AK Parti’nin güçlü olduğu illerden Kütahya, Kocaeli ve Sakarya gibi yerleri istemektedir.

Ayrıca, YRP bu illerle birlikte yaklaşık 100 ilçeyi de talep etmektedir.

1 Mart’a sayılı günler kala, siyasi partilerin yol haritalarını belirlediği bu dönemde, Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan da AK Parti ile ittifak yapma talebinde bulunmuştur. Ancak bu taleplerin reddedilmesi sonrasında, özellikle İstanbul ve Ankara gibi birçok bölgeden adaylar çıkarmıştır.

Bu gelişmelerin ardından AK Parti Grup Başkan Vekili Efkan Ala, Yeniden Refah Partisi’nin taleplerini kamuoyuyla paylaşmıştır.

YENİDEN REFAH, AK PARTİ’NİN YÜKSEK OY ALDIĞI YERLERİ İSTEDİ.

Habertürk ekranlarında Mehmet Akif Ersoy’a açıklamalarda bulunan Ala, Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) Kocaeli, Sakarya ve Kütahya gibi illeri istediğini belirtti.

Ala, YRP’nin yanı sıra 100’e yakın ilçe istediğini de ifade etti.

AK Parti’nin istenen bölgelerde oy oranının yüzde 50’den fazla olduğuna dikkat çeken Ala, son olarak bu taleplerin karşılanamadığını ve YRP ile anlaşamadıklarını vurguladı.

Ala, konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Kocaeli’de yüzde 55 almışız. Sakarya’da yüzde 65 ile seçilmiş. İlçe olarak İnegöl. Yüzde 65 ile seçilmiş. 100’e yakın ilçeydi. O kadar detayına girmek istemiyorum. Kütahya’yı, başka yerleri istediler. Görüşmelerde şöyle bir anlayıştan hareket ettik. Bizde olan yüzde 50’nin 60’ın üstünde olan il ve ilçeyi vermemizin ne anlamı olabilir? Burada bir anlaşma sağlanamadı. Anlaşamama konusunda anlaştık. Mutabakata varılmadı ve ondan sonra da Cumhur İttifakı çatısı altında değil Yeniden Refah Partisi. Bazı yerlerde, toplantılarda, bazı adayları bunu özellikle söylüyorlar. Çok net açık biçimde Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı içerisinde değildir.”

Fatih Erbakan pazarlıkta Kütahya Belediyesini istedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!