Hemşire, hasta yakını tarafından saldırıya uğradı iddiasıyla şikayette bulundu

Bir hastanede görev yapan hemşire, Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde hasta yakını tarafından saldırıya uğradığını iddia ederek şikayette bulundu.

Hemşire, hasta yakını tarafından saldırıya uğradı iddiasıyla şikayette bulundu
service

Bir hastanede görev yapan hemşire, Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde hasta yakını tarafından saldırıya uğradığını iddia ederek şikayette bulundu.

İlçe Devlet Hastanesi’nde çalışan hemşire Gülizar Durmaz (45), acil serviste bir çocuğun kanını aldığı esnada çocuğun annesi G.B’nin saldırısına maruz kaldığını iddia ederek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Şikayette bulunulan G.B’nin saldırıyı gerçekleştirdiği iddiası üzerine savcılık tarafından ifadesi alındı.

Durmaz, 12 Mayıs’ta acil serviste görevli olduğu sırada hasta yakını tarafından saldırıya uğradığını öne sürdü.

Yaşadığı olaydan dolayı darp raporu alarak savcılığa şikayette bulunduğunu belirten Durmaz, “Böbrek hastası olan bir çocuğun tahliller için kanını aldığım sırada hasta yakını kadın önce benimle tartışmaya başladı. Daha sonra tehdit ederek saldırıda bulunup saçlarımı yolarak beni darbetti. Diğer sağlık çalışanları arkadaşlarımızın yardımıyla saldırgan kadından uzaklaştım.” diye konuştu.​​​

TÜRK SAĞLIK-SEN SALDIRIYI KINADI

Türk Sağlık-Sen Kütahya Şube Başkanı Hasan Gök, Altıntaş Devlet Hastanesi önünde yaptığı açıklamada, hastanenin acil servisinde görev yapan bir hemşirenin, Hemşireler Günü’nde bir hasta yakını tarafından saldırıya uğradığını belirtti. Aynı zamanda, ilçede görev yapan 112 Acil Sağlık ekibinin de olay yerine geldiğinde kalabalık bir grup tarafından saldırıya uğraması durumunun kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Yapılan saldırıları kınadıklarını belirten Gök, şunları kaydetti:

“Hastanemiz çalışanları psikolojik şiddete de maruz kalmaktadır. Küçücük ilçe hastanesinde bu olayların yaşanması, sağlık çalışanlarına zarar verdiği gibi ilçe halkının da kesintisiz hizmet almasına engel olacaktır. Yetkilileri bu konuda acilen tedbir almaya davet ediyorum. Ülkemizde bir milyona yakın sağlık çalışanı bulunmaktadır. Tüm sağlık çalışanları şiddet gören arkadaşlarımızın yanındadır. Sendika olarak arkadaşımızın yanındayız ve bu olayın takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilmesini isteriz.”

Gök, Türk Sağlık-Sen olarak sorumlu sendikacılık anlayışı gereği, sağlıkta şiddetin en aza indirilmesi için gerekli adımları atmaya ve çözüm önerilerini ısrarla dile getirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Kütahya'da hasta yakınının hemşireyi darbettiği iddiası

FOTOĞRAFLARIN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Hemşire, hasta yakını tarafından saldırıya uğradı iddiasıyla şikayette bulundu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!