Kongolu üniversiteli çift Kütahya’da dünya evine girdi

Kütahya'da Kongo Cumhuriyeti vatandaşı olan iki genç, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri olarak hayatlarını birleştirdi.

Kongolu üniversiteli çift Kütahya’da dünya evine girdi
service

Kütahya’da Kongo Cumhuriyeti vatandaşı olan iki genç, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri olarak hayatlarını birleştirdi. İlk olarak papaz huzurunda düzenlenen nikah töreniyle resmi olarak evlendiler. Ardından, yöresel müzikler eşliğinde aileleri ve yakın arkadaşlarının katıldığı keyifli bir düğünle bu mutlu günlerini kutladılar. Bu özel günlerinde, farklı kültürlerin bir araya geldiği bu birleşik aileleriyle birlikte sevgi ve mutluluk dolu bir başlangıca imza attılar.

Sosyal medya üzerinden tanışan Michelle ve Hiram çifti, Türkiye’de başlayan aşklarını Kütahya’da evlilikle taçlandırdı.

Kongo Cumhuriyeti vatandaşı ve Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi Hiram ile İstanbul’da üniversite eğitimini tamamlayan Michelle, yaklaşık 2 yıl süren birlikteliklerinin ardından evlenmeye karar verdi. Michelle, sevdiği adam Hiram için İstanbul’dan Kütahya’ya taşındı.

Genç çift, ömür boyu sürecek mutluluğun ilk adımını Kerem Düğün Salonlarında attı. Michelle Mouyabi ve Hiram Ovoula Grace, evliliğe giden süreci Ekspres Haber’e anlattı.

Üniversite öğrenimi için Kütahya’ya geldiğini belirten gelin Hiram Ovoula Grace, sosyal medya aracılığıyla Michelle ile tanıştıklarını ve aşklarının burada başladığını söyledi. İstanbul’dan Kütahya’ya taşınan damat Michelle Mouyabi ise, yaşadığı mutluluğu tarif etmekte zorlandığını ifade etti.

Michelle, düğün salonunu ücretsiz kiralayan ve kendisine “Babam gibi” dediği Ömer Çakır’a yardımları için teşekkür etti.

Kütahya’yı ve halkını çok sevdiklerini belirten genç çift, “Kütahya sakin ve huzurlu bir şehir. İnsanları da sıcakkanlı ve bize çok iyi davranıyorlar.” düşüncesini paylaştı.

“SALONUMUZA GELİYORLARDI TANIŞTIK, ARTIK ONLAR DA BİZİM EVLADIMIZ”

Düğün salonu sahibi Ömer Çakır, Michelle ve Hiram ile tanışmalarının özel bir hikayesini paylaştı. Çakır, belirli günlerde işletmesinde dostlarına kapılarını açtıklarını ve bu vesileyle bir araya geldiklerini ifade etti.

Çakır, “Maalesef damadın anne ve babası düğüne katılamayacaklardı” dedi ve ardından şu duygusal anıyı paylaştı:

“Damat, bu durum karşısında yalnız hissetmesin diye ben de bir babalık rolü üstlendim. Gelin arabası olarak arabamı kullanmalarına izin verdim ve düğün salonunu ücretsiz sağladım. O günden itibaren bana sürekli ‘Ömer baba’ diyorlardı ve bu güzel isimle devam etti. Onlar artık bizim için birer evlat. Bu birliktelikten dolayı çok mutlu ve gururluyum. Elimizden geldiğince kendilerine destek olmaya devam edeceğiz.”

Kongolu üniversiteli çift Kütahya’da dünya evine girdi

YÖRESEL DANSLAR PİSTİ, YÖRESEL YEMEKLER MASALARI SÜSLEDİ

Michelle ve Miram çiftini yalnız bırakmayan aileleri ve arkadaşları genç çifte unutulmaz bir akşam yaşattı.

Salona yöresel dans ve müzikle birlikte arkadaşlarının eşliğinde giren çift için yöresel yemekler de özel olarak arkadaşları tarafından hazırlandı.

Kongolu üniversiteli çift Kütahya’da dünya evine girdi

Kongolu üniversiteli çift Kütahya’da dünya evine girdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!