KSBÜ Spor Tesisleri Öğrencilere Açıldı

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde (KSBÜ) yaklaşık 10 milyon lira maliyetle yapılan spor tesisleri açıldı.

KSBÜ Spor Tesisleri Öğrencilere Açıldı
service

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde (KSBÜ) yaklaşık 10 milyon lira maliyetle yapılan spor tesisleri açıldı. Vali Musa Işın, devletin Kütahya’ya 7 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdiğini belirtti.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Germiyan Kampüsü’nde spor tesisleri düzenlenen törenle hizmete girdi. Törende ayrıca ressam Nazende Yücel’in kişisel resim sergisi de açıldı.

Kampüste ilk olarak tadilatı tamamlanan halı sahanın açılışı yapıldı. Vali Musa Işın ve beraberindekiler, açılışta penaltı attı.

Protokol üyeleri daha sonra kampüs içinde yapımı tamamlanan spor tesisinin açılış yapıldı. 

Vali Musa Işın, burada yaptığı açıklamada, öğrencilerin eğitim dışında sağlıklı bir ortamda spor yapmalarını istediklerini belirtti.

Bu bağlamda kente sosyal tesislerin kazandırıldığını ve yenilerinin yapılmaya devam ettiğini aktaran Işın, yakın zamanda Kütahya’da stadyum temelinin atılacağını bildirdi.

“DEVLETİMİZDEN KÜTAHYA’YA 7 MİLYARIN ÜZERİNDE YATIRIM”

Kampüste geçen yıl temeli atılan binanın hızla yükseldiğini belirten Işın, tıp fakültesi ile diş hekimliği fakültesinin de taşınmasıyla kampüs tanımının tamamlanacağını dile getirdi.

Ülke genelinde yaşanan tüm zorluklara rağmen Kütahya’ya 7 milyar 800 milyon liralık bir yatırım yapıldığını hatırlatan Işın, “Bu miktarın içinde kamu harcamaları, güncel cari harcamalar ve Özel İdare bütçesi yok. Bu yoklara rağmen ilimize tahsis edilen bu miktar, bizim için fevkalade önemli bir rakamdır ve önemli bir yatırım olacaktır,” dedi.

KSBÜ’de spor tesisleri öğrencilerin kullanımına açıldı 

“TESİSLERİN TOPLAM MALİYETİ YAKLAŞIK 10 MİLYON LİRA”

KSBÜ’nün yeni kurulan bir üniversite olduğunu ve 18 Mayıs’ta 6. kuruluş yıldönümünü kutladıklarını vurgulayan KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, sağlık temalı üniversite olmaları nedeniyle sağlığa biraz daha önem verdiklerini belirtti.

Kütahya’da sağlık alanında kaliteli hizmet sunma gayreti içinde olduklarını belirten Tekin, aynı zamanda hem uzmanlık öğrencilerinin hem de lisans öğrencilerinin donanımlı şekilde yetişmeleri için çaba harcadıklarını ifade etti.

Kampüs içinde bulunan okullardan bahseden Tekin, ilerleyen zamanda bütün fakülteleri kampüste birleştirmeyi planladıklarını söyledi.

KSBÜ’de spor tesisleri öğrencilerin kullanımına açıldı 

Bugün açılışını gerçekleştirilen tesislerin sağlık temasına uygun yapıldığını bildiren Tekin, şunları kaydetti:

Tesislerin açılış töreninin ardından Nazende Yücel’in kişisel resim sergisi Vali Musa Işın ve beraberindeki heyet tarafından gezildi. 

KSBÜ’de spor tesisleri öğrencilerin kullanımına açıldı 

KSBÜ’de spor tesisleri öğrencilerin kullanımına açıldı 

KSBÜ’de spor tesisleri öğrencilerin kullanımına açıldı 

KSBÜ Spor Tesisleri Öğrencilere Açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!