Kütahya Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri Avrupa’da staj yapacak

Kütahya Mesleki Eğitim Merkezinde kurs gören 20 katılımcı çırak, Almanya ve Avusturya'da staj yapacak.

0
295

Kütahya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kadir Ovacık, “2021 Yılı Erasmus+ Kısa Süreli Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği” faaliyeti kapsamında hazırladıkları “Mesleki Becerilerimizi Avrupa Deneyimi İle Güçlendiriyoruz ” projesinin 894 proje arasından seçildiğini belirtti.

Çırakların staj hareketliliğine ve öğretmenlerin işbaşı eğitimine imkan tanıyan ve 3 hafta sürecek bu proje kapsamında yiyecek içecek hizmetleri alanından 8 çırak, güzellik ve saç bakım hizmetleri alanından 6 çırak, otomotiv teknolojisi alanından 6 çırak olacak şekilde toplamda 20 katılımcı çırak projeden yararlanacak.

Öğretmenler için Bilgisayarlı CNC uygulamaları konusunu içeren 5 gün süreli işbaşı eğitimi Avusturya’da faaliyet sürdüren bir okulda gerçekleştirilecek.

Bu eğitime makine teknolojisi, mobilya ve iç mekân tasarımı ile metal teknolojisi alanlarında görevli öğretmenler katılacak.

Projede Kütahya Mesleki Eğitim Merkezinden toplamda 20 öğrenci ve 6 öğretmen yer alacak. Katılımcı öğrenci ve öğretmenler planlanacak tarihler arasında Almanya ve Avusturya’da stajlarını ve işbaşı eğitimlerini yapacaklar.

Bu projeyle öğrenci ve öğretmenlerimiz meslekleri doğrultusunda eğitim ve staj imkanı buldular. Bu eğitim ve staj çalışmaları ile meslekî eğitimin güçlenmesi yönünde adım atılmış olacak.

Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Salonu’nda Avrupa’ya staj ve işbaşı eğitimi için gidecek olan öğrencilerin bir bölümüyle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, öğrencilerin edinecekleri tecrübenin önemine dikkat çekerek bu fırsatı iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü Başyiğit, yapacakları çalışmalarda kolaylıklar diledi.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here