Kütahya Şehir Hastanesi açılış günü belli oldu

2017 yılından bu yana yapımı süren ve açılış tarihi sürekli değişen Kütahya Şehir Hastanesi hizmete girmek için gün sayıyor.

Kütahya Şehir Hastanesi açılış günü belli oldu
service

2017 yılında temeli atılan ve yapımı süren açılış tarihi sürekli olarak değişen Kütahya Şehir Hastanesi hizmete gireceği günü bekliyor.

Son olarak 1 Eylül’de hizmete gireceği açıklanan Kütahya Şehir Hastanesinin açılışı bu kez de 29 Ekim’e kaldı.

Kütahya’da sağlık alanında büyük bir yatırım olarak değerlendirilen Kütahya Şehir Hastanesi’nde açılış tartışmaları sürüyor. 2017’de temeli atılan Kütahya Şehir Hastanesinin ilk olarak 2021 yılında hizmete gireceği açıklandı.

538 milyon yatırım bedeli ve toplamda 610 yatak kapasitesi ile vatandaşlara sağlık hizmeti sunması planlanan Kütahya Şehir Hastanesi inşaatının ilk olarak yüklenici firma kaynaklı durduğu iddiası konuşulmuştu.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, inşaatı daha sonra yeniden başlayan hastanenin 14 Mart Tıp Bayramında açılacağını bildirmişti. Ancak aradan geçen sürede hastane yine açılmadı.

Hakkari Valiliğine atanan Vali Ali Çelik, Haziran ayında hastane inşaatında incelemelerde bulunarak 1 Eylül’de vatandaşın hizmetine sunulacağını öngördüklerini söylemişti.

BAŞKAN ALİM IŞIK YENİ TARİH VERDİ

Geçtiğimiz günlerde Kütahya’yı ziyaret eden Sağlık Bakan Yardımcısı Hüseyin Kürşat Kırbıyık da hastanede bazı incelemelerde bulunmuştu.

Belediye Başkanı Alim Işık, Ekspres Haber’e yaptığı bir açıklamasında Kütahya Şehir Hastanesi açılışıyla ilgili de bilgi verdi.

Işık, Bakan Yardımcısı Kırbıyık’ın ziyaretini hatırlatarak “İnşallah 29 Ekim tarihinde Kütahya Şehir Hastanesinini açılacağı yönünde bir söz verildi. Sağlık Bakan Yardımcımızın geldiği toplantıda ben de vardım.” şeklinde konuştu.

Kütahya Şehir Hastanesi açılış günü belli oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!