Kütahya Şehir Hastanesi, KSBÜ’ye bağlı hizmet verecek

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, yıl sonu değerlendirmesi için basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kütahya Şehir Hastanesi, KSBÜ’ye bağlı hizmet verece
service

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, yıl sonu değerlendirmesi için basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Toplantıda Rektör Tekin, KSBÜ’nün bünyesinde bulunan Kütahya Şehir Hastanesi’nin üniversiteye bağlı olarak hizmet vereceğini açıkladı. Prof. Dr. Ahmet Tekin, “İki hastanemiz de artık üniversite hastanesi olarak hizmet verecek. Yani hem Germiyan Kampüsü hastanemiz hem de Kütahya Şehir Hastanesi, eğitim ve araştırma alanlarında önemli misyonlar üstlenecekler” şeklinde konuştu.

Rektör Tekin’in liderlik ettiği toplantıda, üniversitenin Germiyan Kampüsü, Kütahya Şehir Hastanesi ve devam eden projeler hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı. KSBÜ’nün stratejik hedefleri doğrultusunda yürütülen çalışmaların gelecekte sağlık alanında önemli bir etki yaratacağı vurgulandı.

Toplantıda Üniversite yönetimi de hazır bulunarak, soruları yanıtladı ve basın mensuplarına KSBÜ’nün gelecek planlarına dair bilgiler verdi. Rektör Prof. Dr. Ahmet Tekin’in öncülüğünde yapılan bu değerlendirme toplantısı, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin sağlık hizmetleri ve eğitim alanındaki önemli gelişmelerini kamuoyu ile paylaşma amacını taşıdı.

“GERMİYAN KAMPÜSÜ HAYALİMİZDİ”

KSBÜ olarak nitelikli eğitimden yana olduklarını belirten Tekin, Germiyan Kampüsü’nün son durumu hakkında bilgiler verdi.

Dumlupınar Üniversitesi ile yapılan protokol kapsamında taşınmanın gerçekleştiğini hatırlatan Tekin, “Bu eğitim öğretim yılından itibaren üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Kütahya Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü eğitim ve öğretime merkez Germiyan Kampüsünde devam edecektir.” dedi.

Tadilat sözleşmesinin 6 milyon 691 bin lira bedel ile imzalandığını belirten Tekin, bina içinde konferans salonu, öğrenci sosyal donatı alanları ile kantinin tamamen yenilendiğini söyledi.

“EN BÜYÜK İNŞAAT ÇALIŞMAMIZA BAŞLADIK”

Merkezi Derslik projesinin detaylarını paylaşan Tekin, 1.Etap bina için Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda proje tutarının güncellendiğini belirtti.

Proje kapsamında en büyük inşaat çalışmasına başladıklarını anlatan Tekin, şunları kaydetti:

“10 bin 853 m2 inşaat alanı olan binanın 1 Kasım’da ihalesi yapılmış olup, 271 milyon 233 bin lira bedel ile 21 Kasım’da sözleşme imzalanmış, 30.11.2023 tarihinde işyeri teslimi yapılarak işe başlanmıştır.”

“ŞEHİR HASTANESİ DE ÜNİVERSİTEMİZE BAĞLI OLACAK”

Üniversite olarak Kütahya Şehir Hastanesi ile afiliye olacaklarını aktaran Tekin, şunları kaydetti:
Şu an zaten Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile afiliyeyiz. O nedenle iki hastane de üniversite hastanesi olarak hizmet verecek. Yani Şehir Hastanesi işletmesinde bizim öğretim üyelerimiz çok ciddi rol alacaklar. Şu an ilçelerde nasıl devam ediyorsa aynı üniversite hastanesi gibi, şehir hastanesi de birlikte kullanım protokolü gönderdik bakanlığa zaten. Şu an protokol aşamasında. O protokol geldikten sonra şehir hastanesinde biz yine üniversite hastanesi gibi mevcut hastane gibi kullanacağız. Her iki hastaneye de afiliye olacağız. Her iki hastanede eğitim araştırma hastanesi olacak.

Kütahya Şehir Hastanesi, KSBÜ’ye bağlı hizmet verece

 

Kütahya Şehir Hastanesi, KSBÜ’ye bağlı hizmet verecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!