Kütahya’da çocuk radyolojisi alanında yeni atama ve hizmetler

Kütahya'da sağlık alanında çocuk radyolojisi uzmanı için ilk kez atama gerçekleştirildi. Doç. Dr. Gökhan Polat, göreve başladı.

Kütahya'da çocuk radyolojisi alanında yeni atama ve hizmetler
service

Kütahya’da sağlık alanında çocuk radyolojisi uzmanı için ilk kez atama gerçekleştirildi. Doç. Dr. Gökhan Polat, göreve başladı.

Kütahya’da sağlık alanında çocuk radyolojisi uzmanı için ilk kez atama gerçekleştirildi. Prof. Dr. Gökhan Polat, resmen göreve başladı.

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Çocuk Radyolojisi Uzmanı ataması yapıldı.

Kütahya’da ilk defa sağlık hizmeti verecek Prof. Dr. Polat, çocuk radyolojisi konusunda bilgiler verdi.

“TÜRKİYE’DEKİ SAYILI BRANŞLARDAN BİRİSİDİR”

Polat, çocuklarda hastalıkların oluşum mekanizmalarının ve radyolojik bulguların yetişkinlere göre farklılık gösterdiğini belirtti. Bu nedenle, çocuk hastaların görüntülenmesi ve filmlerinin değerlendirilmesinin özel bilgi ve tecrübe gerektirdiğini ifade etti.

Kütahya'da çocuk radyolojisi alanında yeni atama ve hizmetler<

Polat, Pediatrik Radyoloji Bilim Dalının bu gereksinimlere cevap vermek için kurulduğunu hatırlatarak, “Pediatrik Radyoloji, radyolojinin tek yandal (üst ihtisas) olan branşıdır. Bilim Dalımız, uzmanlık sonrası pediatrik radyoloji yandal eğitimi veren Türkiye’deki sayılı branşlardan birisidir.” şeklinde konuştu.

Polat, bölümde tüm yaş grubundaki çocukların (18 yaş altı) ve anne karnındaki fetusların incelemesinin ileri teknoloji radyoloji cihazlarıyla yüksek kalitede yapılacağını dile getirdi.

“ÇOCUKLARA ÖZEL DÜŞÜK RADYASYONLU ÇEKİMLER YAPILACAK”

Branşın farklı alanlarda hizmet verdiğini bildiren Polat, şunları kaydetti:

“Dijital röntgen, ultrasonografi, doppler ultrasonografi, ultrason elastografi, tüm vücut ve beyin MR (SPECT, difüzyon tensör görüntüleme, fonksiyonel MR, bos akım ölçümü).”

Kütahya'da çocuk radyolojisi alanında yeni atama ve hizmetler

“Tam vücut ve beyin BT floroskopik tetkikler (voiding sistografi, baryumlu özofagus, mide ve kolon incelemeleri), anjiografi ve girişimsel işlemler, fetal MR, radyasyon içeren tetkiklerde çocuklara özel düşük radyasyon dozları ile çekimler yapılacaktır.” şeklinde belirtti.

Kütahya’da çocuk radyolojisi alanında yeni atama ve hizmetler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!