Kütahya’da ekmek fiyatlarına zam geldi

Kütahya'da, yeni yılda ekmek fiyatlarına yapılan zam yansıdı. Son zam ile birlikte, ekmeğin gramajı 250 gram olurken fiyatında artış yaşandı.

Kütahya'da ekmek fiyatlarına zam geldi
service

Kütahya’da, yeni yılda ekmek fiyatlarına yapılan zam yansıdı. Son zam ile birlikte, ekmeğin gramajı 250 gram olurken fiyatında artış yaşandı.

Kütahya’da, yeni yılda ilk olarak simit ve poğaça fiyatlarına zam yapıldı ve ardından ekmek fiyatlarına da zam geldi. Kütahya Fırıncılar Odası Başkanı Murat Duran konuyla ilgili Ekspres Haber’e açıklamalarda bulundu.

Şehirde yaklaşık 7 aydır ekmek fiyatlarının sabit olduğunu aktaran Duran, sektördeki tüm giderlerin zamlandığını söyledi.Özellikle un fiyatlarında zamların olduğunu belirten Duran, “Geçen yıl altıncı ayda 345 lira artı KDV devlet destekli un alırken şu anda 750 liraya kadar un fiyatları çıkmış durumda. Yani yüzde yüzlük bir zam gelmiş oldu. Ayrıca doğal gazdaki indirim esnafa ve işyerlerine gelmedi. Akaryakıtta ise dalgalanmalar devam etti.” dedi.

“TÜM GİRDİLERİMİZDE ARTIŞLAR YAŞANDI”

Ekmeğe yapılan zam için “Mecbur kaldık” yorumunda bulunan Duran, kilogram başına 6 lira, ekmeğin başına ise 1 lira 25 kuruş zam yapıldığını dile getirdi.

Kütahya'da ekmek fiyatlarına zam geldi

Burada ekmeğin gramajının 250 grama yükseldiğini bildiren Duran, şöyle devam etti:

“Duran, ‘Asgari ücretin yaklaşık yüzde 49 oranında zamlandığını biliyorsunuz. Bundan dolayı, tüm girdilerimize minimum yüzde 50 zam yapmak zorunda kaldık. Bu nedenle, önümüzdeki 6 ve 7. ayda yeniden bir zam yapılması gündeme gelecektir. Çünkü biz de insanlara ekmek kapısı açıyoruz. 8 Şubat itibariyle fiyatlar yürürlüğe girdi.’ şeklinde konuştu.”

“HER İLDE EKMEĞİN KİLOGRAM FİYATI 40 LİRA OLDU”

Kütahya'da ekmek fiyatlarına zam geldi

Kütahya’da yaklaşık 40 gündür ekmeğe zam yapmamak için direndiklerini belirten Duran, “Şu anda ekmek fiyatlarımız 250 gram ekmek 10 lira, 750 gram ev ekmeğimiz de 30 lira olarak güncellenmiş durumda.” ifadelerini kullandı.

Kütahya'da ekmek fiyatlarına zam geldi

Kütahya’da ekmek fiyatlarına zam geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!