Kütahya’da kiralık evlerin fiyatları düşüyor mu?

Kütahya’da kiralık evlerde roller değişti. Yaz aylarında vatandaşlar kiralık ev bulamazken, şimdilerde ise ev sahipleri ve emlakçılar kiracı bulamıyor.

featured
service

Kütahya’da kiralık evlerde roller değişti. Yaz aylarında vatandaşlar kiralık ev bulamazken, şimdilerde ise ev sahipleri ve emlakçılar kiracı bulamıyor.

Kütahya’da kiralık evlerde roller değişti. Yaz aylarında vatandaşlar kiralık ev bulamazken, şimdilerde ise ev sahipleri ve emlakçılar kiracı bulamıyor. Kiralık ev sayıları 900’lere dayanırken, kiralarda 500 ila 2 bin lira arasında düşüş yaşandı.

Kütahya emlak piyasasındaki düşüş sürerken, kiralık evler de bu düşüşten nasibini aldı.

Yaz aylarında haberlere de sıkça konu olan kiralık evler ve fiyatları, bu kez vatandaşın lehine döndü.

Ekspres Haber’e konuşan Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Mehmet Demir, “Kütahya’da kiralık evlerde işler tersine döndü. Arz çok ama talep yok.” dedi.

Yaşanan düşüşün belli sebepleri olduğunu anlatan Demir, kış aylarının yaklaşmasıyla talebin azaldığını söyledi.

Depremzede vatandaşların şehri terk etmesinin de önemli bir faktör olduğunu vurgulayan Demir, devam eden tahliye davaları ve yüksek kira fiyatlarına dikkat çekti.

“TALEP OLMAYINCA KİRALIK EV FİYATLARI DÜŞTÜ”

Kiralık evlere talebin azalmasıyla fiyatların da düştüğünü bildiren Demir, şöyle devam etti:

Örnek vermek gerekirse bizim 14 bin lira istediğimiz bir evi 12i bin liraya kiraladık. Yani 2 bin liralık bir düşüş oldu. Yine bir artı bir eşyalı evlerde altı bin lira istediğimiz evleri beş bin liraya kadar düştüğümüzü söyleyebilirim. Talep ne kadar düşük olursa fiyatta o kadar düşük oluyor. Yüksek fiyatlı kiralık evlerde 500 lirayla 2 bin lira arasında düşüş olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Kütahya’da tersine döndü. Buna bizzat şahit olduk.

Kütahya’da kiralık evlerin fiyatları düşüyor mu?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!