Kütahya’da operasyon yapan polis, aranan 12 kişiyi yakaladı

Kütahya’da “Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması” yapıldı.

0
1912

İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde eş zamanlı olarak 53 bin 572 personelin katılımıyla gerçekleştirilen “Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması”nda, çeşitli suçlardan aranan 588 kişinin yakalandığını bildirdi. Kütahya il genelinde 13 polis sorumluluk bölgesinde 60 ekip ve 140 personelin katılımıyla uygulama yapıldığı bildirildi.

Kütahya Emniyet Müdürlüğü kaynaklarından alınan bilgilere göre, 72 noktada yapılan uygulamada, 174 işyeri, 26 oyun salonu ve internet cafe, 105 metruk bina, 131 park bahçe, kontrol edildi.

Öte yandan toplanda 2 bin 780 kişinin de sorgulaması yapıldı. GBT sorgulamaları neticesinde, 1 kişinin hırsızlık suçundan arandığı, 2 kişinin de kullanmak için uyuşturucu bulundurmak suçundan arandığı, 8 kişinin askerlik yoklaması kaçağı olduğu, 1 kişinin “Kaybolmuş veya hata sonucu ele geçmiş eşya üzerine tasarruf” suçundan arandığı tespit edildi.

Ayrıca 0,72 gram sentetik uyuşturucu maddesi bonzai, 5 adet sentetik ecza hapı, 1 adet payp ele geçirildi.

Trafik yönünden ise toplamda bin 33 araç ve sürücü kontrol edildi. Bu kontroller sırasında ise farklı nedenlerden yakalama emri olan 4 araç tespit edilerek otoparka çekildi.

Ayrıntılı Ultrason Nedir? Neden Yapılır?
Ayrıntılı Ultrason Özel Kütahya Anadolu Hastanemizde Yapılmaktadır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here