Kütahya’da polis halkı tefeci konusunda uyardı

Kütahya’da vatandaşlar tefecilere karşı uyarıldı. 500 vatandaşla konuşan ekipler, vatandaşların KOM ihbar hattına 7-24 şikayette bulunabileceğini söyledi.

Kütahya’da polis halkı tefeci konusunda uyardı
service

Kütahya’da vatandaşlar tefecilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. 500 vatandaşa ulaşan ekipler tefecilik suçunun 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırıldığını anlatırken, vatandaşların KOM ihbar hattına 7-24 şikayette bulunabileceğini hatırlattı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, vatandaşların huzur ve güvenliği için sahada çalışmalarına devam ediyor.

Ekipler bu kapsamda bilgilendirme faaliyetlerine ara vermiyor. KOM ekipleri, il merkezinde faaliyette olan kıraathaneler, parklar ve kafelerde vatandaşlara yönelik bilgilendirici uyarılar gerçekleştirdi.

Kütahya’da polis halkı tefeci konusunda uyardı

Yaklaşık 500 vatandaşa ulaşan ekipler, tefecilik suçu kapsamında halkı bilgilendirdi. Ekipler ayrıca üzerinde KOM ihbar hattı bilgilerinin yer aldığı kartvizitleri dağıttı. Vatandaşların konuyla ilgili sorularını da yanıtlayan ekipler, suç ve suçluya yönelik her ihbarın değerlendirildiğini söyledi.

“TEFECİLİĞİN 2 YILDAN 5 YILA KADAR CEZASI VAR”

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı çalışma çerçevesinde vatandaşlara broşür dağıtıldı. Tefecilik suçu ile ilgili bilgilerin yer aldığı broşürlerde, “Tefecilik bir suçtur, hataya düştüğünü anladığında onu düzeltmek için tereddüt etme! Başkalarına kazanç amaçlı ödünç para veren kişi 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. KOM Şube Müdürlüğümüze ihbarda bulunarak yasal süreç başlatabilirsiniz. KOM ihbar hattımız: 0505 318 43 15. Acil durumlarda 112’yi arayabilirsiniz.” ifadeleri sıkça vurgulandı.

Kütahya’da polis halkı tefeci konusunda uyardı

 

Kütahya’da polis halkı tefeci konusunda uyardı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!