Kütahya’da seçim yarışı AK Parti ile CHP arasında mı yaşanacak?

ANALİZ HABER - Kütahya'da, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim tarihi yaklaştıkça siyasi atmosfer ısınmaya başladı. Yayınlanan beklenmedik anket sonuçları ise büyük tartışmalara yol açtı.

Kütahya’da seçim yarışı AK Parti ile CHP arasında mı yaşanacak?
service

ANALİZ HABER – Kütahya’da, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim tarihi yaklaştıkça siyasi atmosfer ısınmaya başladı. Yayınlanan beklenmedik anket sonuçları ise büyük tartışmalara yol açtı.

Kütahya kent merkezinde belediye başkanlığı seçimi için yapılan son kamuoyu araştırmaları ve anketlerde AK Parti adayı Kamil Saraçoğlu, CHP adayı Eyüp Kahveci ve MHP adayı Alim Işık’ın öne çıktığı iddia ediliyor.

Anketlere göre, AK Partili Saraçoğlu ile CHP’li Kahveci arasında çok az bir fark olduğu siyasi kulislerde konuşuluyor.

AK Parti Kütahya adayı Saraçoğlu projelerini tanıttı

SEÇİM AK PARTİ İLE CHP ARASINDA MI GEÇECEK?

Siyasi kulislerde konuşulanlara göre, bazı partilerin yaptırdığı anketlerde ilk sırada AK Parti’nin adayı Kamil Saraçoğlu yer alıyor, ikinci sırada ise CHP’li Eyüp Kahveci bulunuyor.

Buna göre belediye seçimi yarışının AK Parti ile CHP arasında geçeceği öngörülüyor.

SAĞ VE MUHAFAZAKAR SEÇMENİN KALESİ KÜTAHYA, CHP’YE Mİ TESLİM EDİLECEK?

Son 50 yılda Kütahya’da belediye başkanı çıkaramayan Türkiye’nin en eski partisi CHP, muhafazakar ve sağ seçmenin yoğun olduğu Kütahya’da belediye başkanı çıkarmaya ilk kez bu kadar yakın durumda.

Ordu kökenli Eyüp Kahveci, CHP’nin belediyecilik vizyonunu Kütahya’ya taşımayı amaçlıyor.

Parti politikalarına sıkı sıkıya bağlı olan Kahveci’nin DEM Parti’ye yönelik bakış açısı ise kamuoyunda merak edilen konular arasında bulunuyor.

Sosyal medyada dolaşan iddialara göre Kahveci’nin, CHP’li Canan Kaftancıoğlu ile akraba olduğu da öne sürülüyor.

eyüp kahveci

MHP’Lİ ALİM IŞIK ANKETLERE TEPKİ GÖSTERDİ

MHP’nin belediye başkan adayı Alim Işık, dün Çamlıbahçe Parkı açılışında yaptığı konuşmada, diğer belediye başkan adaylarına yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Siyasi kulislerde dolaşan anketlere tepki gösteren Işık, anket sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını ve MHP’nin kasıtlı olarak üçüncü sırada gösterildiğine değinerek eleştirilerini dile getirdi.

Başkan Işık’tan CHP Kütahya adayı Kahveci’ye cevap 

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NİN KÜTAHYA’DAKİ ROLÜ

Yeniden Refah Partisi, özellikle İstanbul gibi birçok şehirde aday göstermesiyle, AK Parti’nin kazanma ihtimali olan şehirlerde DEM Parti veya CHP’nin zafer şansını güçlendirdi.

Kütahya’da da Saadet Partisi ve AK Parti tabanından oy almayı hedefleyen Yeniden Refah Partisi adayı Osman Gezgin, sağın ve muhafazakar seçmenin yoğun olduğu Kütahya’da CHP’nin kazanmasına etki edebileceği değerlendiriliyor.

YRP Kütahya adayı Gezgin, projelerini açıkladı 

Kütahya’da seçim yarışı AK Parti ile CHP arasında mı yaşanacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!