Kütahya’da Tarıma Dayalı İhtisas OSB Çalışmaları Başladı

Aslanapa'da Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması için çalışmalar başlatıldı. AK Parti Kütahya teşkilatı ve Aslanapa protokolü, proje Kütahya için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Kütahya'da Tarıma Dayalı İhtisas OSB Çalışmaları Başladı
service

Aslanapa’da Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması için çalışmalar başlatıldı. AK Parti Kütahya teşkilatı ve Aslanapa protokolü, proje Kütahya için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde kurulacak Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için çalışmalar başladı. AK Parti Kütahya teşkilatı ve Aslanapa protokolü, bu projenin Kütahya için kritik öneme sahip olduğunu vurguladı.

AK Parti Kütahya teşkilatı, Aslanapa Kaymakamı Sezai Demirci ve Aslanapa Belediye Başkanı Necati Kulik, OSB’nin kurulacağı bölgede bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

AK Parti Kütahya Milletvekili Adil Biçer, hükümetin tarıma dayalı hayvancılık konusunda sağladığı desteklerin devam ettiğini belirterek, Kütahya’nın bir sanayi şehri olduğunu vurguladı.

Kütahya’da bir ilki gerçekleştireceklerini belirten Biçer, 800 dönümden fazla alanda yaklaşık 75 işletmeyle ve yaklaşık 18 civarında hayvanın bakılacağını ifade etti.

Projenin Kütahya ekonomisi başta olmak üzere, Türkiye ekonomisine bu yönde katkı sağlamayı planladıklarını vurgulayan Biçer, “Sadece hayvancılık değil, hayvancılık ve tarımla bütünleşen her türlü sanayi tesisi de bu proje kapsamında yer alacak.” şeklinde konuştu.

“TARIM VE HAYVANCILIKTA CİDDİ POTANSİYELİMİZ VAR”

AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Çağlar Bayırcı, güçlü bir devlet olmanın en önemli adımlarından birinin dışa bağımlılığın azaltılması olduğunu belirterek, Kütahya’nın bu yönde önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Kütahya’da 1. ve 2. OSB’lerin kapasitesinin dolduğunu hatırlatan Bayırcı, yakında Zafer OSB’nin de faaliyete geçeceğini belirtti.

Hayvancılık ve tarım alanında Kütahya’nın önemli bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Bayırcı, şu ifadeleri kullandı.

“Bunu açığa çıkarmak için bir çalışma başlattık ve neticede bu güzel proje ortaya çıktı. Projemiz ile kırsaldan kente göçü engellemek istiyoruz. Projemizi diğer ilçelere de yayarak Kütahya’mızı tarım anlamında, hayvan üretimi anlamında Türkiye’de hatrı sayılır bir il yapmayı hedefliyoruz.”

Kütahya’da Tarıma Dayalı OSB için çalışmalar başladı

“TÜM BİRİMLERİ PROJENİN İÇİNDE YER ALACAK”

Ülke genelinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla tarım ve hayvancılık alanında bir hamlenin başladığını bildiren AK Parti Kütahya Milletvekili Mehmet Demir, Kütahya’nın da bu yönde çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.Aslanapa’da başlatılan hamlenin kent için önemine değinen Demir, “Bir-iki hayvan bakmak yerine binlerce hayvanın bakıldığı ve gelirin arttığı bir proje olacak. Kesimhanesinden mezbahasına, doğalgaz üretimine kadar herşey içinde olacak.” ifadelerini kullandı.

Demir, ilçeye yapılacak yatırımın TKDK’dan alınacak desteklerle yapılacağını söyledi.

Kütahya’da Tarıma Dayalı OSB için çalışmalar başladı

KAYMAKAM DEMİRCİ VE BAŞKAN KULİK TEŞEKKÜR ETTİ

İlçe için en önemli projelerden birisinin olduğunu belirten Aslanapa Kaymakamı Sezai Demirci, projenin örneğinin Ankara Sincan’da bulunan OSB olduğunu ifade etti.

Projenin ilçeye kazandıracağı katma değerin büyük olacağını vurgulayan Demirci, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Aslanapa Belediye Başkanı Necati Kulik, ilçeye kazandırılacak projeden dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm ilgili kurumlara teşekkür etti.

Kütahya’da Tarıma Dayalı OSB için çalışmalar başladı

FOTOĞRAFLARIN DEVAMI İÇİN SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ.

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Kütahya’da Tarıma Dayalı İhtisas OSB Çalışmaları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!