Türkiye’de ilk defa Kütahya’da üretilecek

Kütahya’ya yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Yıldızlar Yatırım Holding, şehirde hayata geçireceği yeni yatırımları ve hedeflerini açıkladı.

Türkiye’de ilk defa Kütahya’da üretilecek
service

Kütahya’ya yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Yıldızlar Yatırım Holding, şehirde hayata geçireceği yeni yatırımları ve hedeflerini açıkladı.

Yıldızlar Yatırım Holding, Kütahya’da gübre üretim sektöründe faaliyetlerini sürdürerek 2024 yılı hedeflerini belirledi. Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Yıldız, yaptığı açıklamada, “Kütahya’da şu anda Türkiye’de üretilmeyen farklı bir gübre üretmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Yatırımlarının yanı sıra çevresel sürdürülebilirlik konusuna da odaklandıklarını belirten Hakkı Yıldız, Kütahya’da 30 megavat kurulu güce sahip Güneş Enerji Sistemi’ni (GES) devreye alacaklarını söyledi. Ayrıca, holdingin tüm şirketlerinde üretim yatırımlarını çevreyle uyumlu, sürdürülebilirlik ve Endüstri 4.0 prensiplerini işin merkezine alarak gerçekleştirdiklerini ifade etti.

2024’ün tam bir yatırım yılı olacağını vurgulayan Yıldızlar Yatırım Holding, özellikle gübre ve demir çelik alanlarında yeni yatırımlar yapmayı planlıyor. Bu adımlarla şirket, bölge ekonomisine katkı sağlamayı ve sektördeki rekabet avantajını artırmayı amaçlıyor. Yatırımlarıyla birlikte, Kütahya’da enerji üretiminde çeşitlenme ve çevresel sürdürülebilirlik adına önemli adımlar atacak gibi görünüyor.

Yıldızlar Yatırım Holding’in Yıldız Enerji şirketi, Kütahya’da 30 megavat kurulu güce sahip Güneş Enerji Sistemi’ni (GES) hayata geçirmek için temel atmış durumda. Yatırımın tamamlanmasıyla birlikte, karbon emisyonlarını azaltma hedeflerine önemli bir katkıda bulunacaklarını belirten Yıldız, enerji sektöründeki sürdürülebilirlik politikalarını sürdürerek ekonomiye olumlu etkiler sağlamayı planladıklarını dile getirdi.

Ayrıca, Kütahya’da yeni bir gübre üretme hedeflerini vurgulayan Hakkı Yıldız, Türkiye’de üretilmeyen özel bir gübre türü geliştirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Bu adımın, tarım ve sanayi sektörlerine yüksek katma değerli ürünler sunma konusundaki taahhütlerini güçlendireceğini belirtti. İGSAŞ’ın Kütahya, Hatay ve Samsun’da yeni yatırımlara hazırlandığını söyleyen Yıldız, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında da sürdürülebilirlik odaklı politikalarını devam ettireceklerini belirtti. Bu adımlarla, şirket sürdürülebilir enerji ve tarım sektörlerindeki varlığını artırarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Türkiye’de ilk defa Kütahya’da üretilecek

Türkiye’de ilk defa Kütahya’da üretilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!