Vali Musa Işın Kütahya’da yeni görevine başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Kütahya Valiliğine atanan Musa Işın, şehre geldi.

featured
service

Kuruluş ve kurtuluşun şehri Kütahya’da insanı merkez alarak hizmet edeceğini söyleyen Vali Musa Işın, “Kütahya’mızın her alanda kalkınmasını ve refah seviyesinin yükseltilmesini toplumun her kesimiyle eşgüdüm ve işbirliği içinde başaracağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Kütahya Valiliğine atanan Musa Işın, şehre geldi.

Kütahya Valiliği önünde Vali Işın için karşılama töreni düzenlendi. Vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, kurum müdürleri, üniversite rektörleri, valilik çalışanlarının katıldığı törende Işın, herkesle tek tek tokalaşarak tanıştı. Işın yaptığı konuşmasında herkese teşekkür etti.

Kuruluşun ve kurtuluşun merkezi, ecdat yadigârı, şehzadeler şehri  Kütahya’da göreve başladığını söyleyen Işın, “Şahsıma itimat edip beni bu ulvi göreve layık gören Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza şükranlarımı arz ederim.” ifadelerini kullandı.

Her bir insanın varlığıyla, inancıyla, şahsi fikir ve düşünceleriyle kutsal ve dokunulmaz olduğunu vurgulayan Işın, şöyle devam etti:

“Bu aziz şehirde görev yaparken tüm mesai arkadaşlarımla birlikte, “insanımızı merkez ittihaz ederek” insan temel hak ve hürriyetlerine ve hukukun temel prensiplerine bağlı kalarak adalet anlayışı içerisinde hemşerilerimize hizmet etmek temel düsturumuz olacaktır. Yönetim anlayışımız tamamen şeffaf, hesap verebilirlik ve katılımcı ilkelere dayanacaktır. Bu anlayış çerçevesinde; Kütahya’mızın her alanda kalkınmasını ve refah seviyesinin yükseltilmesini milletvekillerimizle, siyasi partilerimizle, belediyelerimizle, muhtarlarımızla, özel sektörle, mesai arkadaşlarımızla ve halkımızla eşgüdüm ve işbirliği içinde başaracağız.”

“BU GÜZEL ŞEHRE HİZMET ETMEK BİR ŞEREF”

Önceki Kütahya Valisi Ali Çelik’e ve beraberinde görev yapan diğer tüm valilere hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Işın, “Kütahyalı hemşerilerimle gönül birlikteliğimizi baki kılarak, hemşerilerime sağlık ve mutluluk dileklerimle saygı ve sevgilerimi arz ederim. Bu güzel şehre ve bu güzel insanlara hizmet etme şerefini bana bahşettiği için Rabbime hamdediyorum. Gayret bizden, tevfîk Allah’tandır.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Vali Musa Işın Kütahya'da yeni görevine başladı

Fotoğrafların devamı için tıklayın…

Vali Musa Işın Kütahya’da yeni görevine başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!