YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan Kütahya’da konuştu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan Kütahya'da konuştu. Erbakan, "Bugüne kadar doğruya doğru yanlışa yanlış dedik. Bundan sonra da doğruya, doğru yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz. Bu maddelerin uygulanması, milletimizin hayrına adımlar atılması bizi memnun eder. Destek oluruz." dedi.

featured
service

“BUGÜNE KADAR DOĞRUYU SAVUNDUK BÖYLE DEVAM EDECEK”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan Kütahya’da konuştu. Erbakan, “Bugüne kadar doğruya doğru yanlışa yanlış dedik. Bundan sonra da doğruya, doğru yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz. Bu maddelerin uygulanması, milletimizin hayrına adımlar atılması bizi memnun eder. Destek oluruz.” dedi.

Erbakan, teşekkür ziyareti için geldiği Kütahya’daki bir düğün salonunda düzenlediği basın toplantısında, partisinin Türkiye genelinde yüzde 7 barajını aşan dört ilden birinin Kütahya olduğunu söyledi. Kütahya’nın milli görüşün göz bebeği olan bir şehir haline geldiğini belirten Erbakan, şöyle konuştu: “Tabii Kütahya genelinde yüzde 7’nin üzerinde bir oy Kütahya merkezindeyse yüzde 10’a yakın bir oy alma başarısını gösterdik. Bu nedenle Kütahya artık yeni dönemde Milli Görüş’ün ikinci 40 yılında göz bebeğimiz olan illerimizden bir tanesi haline geldi. Karabük, Kütahya, Malatya ve Bingöl’de bu başarıyı gösterdik elhamdülillah. Tabi Türkiye genelinde de kendi gücümüzle kendi listemizle, kendi oyumuzla, kendi alnımızın teriyle 5 milletvekili çıkarmaya hak kazandık. Başka partilerin listesinden, başka partilerin oyuyla, seçmeniyle değil, kendi gücümüzle, kendi alnımızın teriyle bu milletvekillerini çıkarmaya muvaffak olmamız son derece büyük önem arz ediyor.”

“AİLENİN KORUNMASI BİR BEKA MESELESİDİR”
5 milletvekilinin mecliste yapacağı çalışmanın son derece önemli olduğunu vurgulayan Erbakan, ahlak ve maneviyat anlayışının devlet yönetiminde, bürokraside, kamuda her alanda hakim kılınması için gerekli mücadeleyi yapacaklarını belirtti.

Ailenin korunmasının bir beka meselesi olduğunu savunan Erbakan, şöyle devam etti: “Eğitim sisteminin müfredatın, ahlaki ve manevi kalitesi yüksek nesiller yetiştirecek hale getirilmesi. Medyada ahlakı ifsat eden yayınların ıslah edilmesi. Ailenin korunması bir beka meselesidir. Çünkü psikolojik açıdan ahlaki ve manevi açıdan sağlıklı nesillerin yetişmesi güçlü bir aile yapısına bağlı. Öyleyse batıdan ithal yuva yıkan aile ve sosyal politikaları ıslah edilmesi, düzenlenmesi. Hem kadını koruyan, hem erkeği koruyan, hem çocukları koruyan, hem aileyi, yuvayı koruyan tarihimize, değerlerimize, kültürümüze uygun, aile yapımıza uygun aile ve sosyal politikalar alanındaki yasaların, düzenlemelerin hazırlanması.”
“ÜRETİME, İSTİHDAMA, İHRACATA DAYALI EKONOMİ MODELİNİ SAVUNUYORUZ”
Erbakan, borç, faiz, vergi ekonomisi yerine, üretime, istihdama, ihracata dayalı bir ekonomi modelini savunduklarını dile getirdi. Yeniden Refah Partisi olarak AK Parti ile ittifak sürecinde imzaladıkları mutabakat metnindeki maddelerin takipçisi olacaklarını ifade eden Erbakan, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugüne kadar doğruya doğru yanlışa yanlış dedik. Bundan sonra da doğruya, doğru yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz. Bu maddelerin uygulanması, milletimizin hayrına adımlar atılması bizi memnun eder. Destek oluruz. Ancak bu mutabakat metnine uyulmazsa, milletin zararına olacak adımların atıldığına kanaat getirirsek de yapıcı bir şekilde muhalefetimizi, uyarımızı yaparız. Onun için zaten milletimiz bizi seçti ve meclise gönderdi.”
PARTİYE KATILANLARA ROZETLERİ TAKILDI
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin de partisinin Kütahya’da çok önemli bir başarı sağladığını dile getirdi. Toplantı sonunda, Erbakan’a çeşitli hediyeler takdim edildi. Partiye yeni katılanlara da rozetleri takıldı.

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan Kütahya’da konuştu

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan Kütahya’da konuştu

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan Kütahya’da konuştu

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan Kütahya’da konuştu

YRP Genel Başkanı Kütahya’da konuştu

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan Kütahya’da konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!