Çöl tozları Kütahya’da da etkili olacak

featured
service

Ege Bölgesi’ne uyarı yapıldı. Perşembe ve cuma günleri çöl tozlarına karşı uyarı geldi. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, çöl tozlarının yola çıktığını belirterek, “Çöl tozları yola çıktı. Marmara ve Ege ile birlikte Batı Karadeniz’i de etkilemesi bekleniyor” dedi. Öte yandan astım hastalarının maske takması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

EGE BÖLGESİ’NDE ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, yaklaşan çöl tozu riskini sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Ökten sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Çöl tozları yola çıktı. Marmara ve Ege ile birlikte Batı Karadeniz’i de etkilemesi bekleniyor. Astım hastaları maske takmalı. Güneye bakan pencereleri Perşembe ve Cuma kapalı tutmakta fayda var… Ülkemize gelen çöl tozları Libya çöllerinden gelmektedir. Çöl tozları tarım için gereklidir. İçerisinde vitaminler ve mineraller barındırır. Gübre görevi görür. Balıklara inci, yılanlara zehir, insanlara şifadır…”

Hava sıcaklığının güney, iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın ise genellikle batı ve güneybatı, doğu kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde kuzeydoğu kesimlerde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Çöl tozları Kütahya’da da etkili olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!