Çöl tozları Kütahya’da da etkili olacak

Uzmanlar uyarıyor. Pencereleri açmayın, dışarıda mutlaka maske takın...

0
1022

Ege Bölgesi’ne uyarı yapıldı. Perşembe ve cuma günleri çöl tozlarına karşı uyarı geldi. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, çöl tozlarının yola çıktığını belirterek, “Çöl tozları yola çıktı. Marmara ve Ege ile birlikte Batı Karadeniz’i de etkilemesi bekleniyor” dedi. Öte yandan astım hastalarının maske takması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

EGE BÖLGESİ’NDE ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, yaklaşan çöl tozu riskini sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Ökten sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Çöl tozları yola çıktı. Marmara ve Ege ile birlikte Batı Karadeniz’i de etkilemesi bekleniyor. Astım hastaları maske takmalı. Güneye bakan pencereleri Perşembe ve Cuma kapalı tutmakta fayda var… Ülkemize gelen çöl tozları Libya çöllerinden gelmektedir. Çöl tozları tarım için gereklidir. İçerisinde vitaminler ve mineraller barındırır. Gübre görevi görür. Balıklara inci, yılanlara zehir, insanlara şifadır…”

Hava sıcaklığının güney, iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın ise genellikle batı ve güneybatı, doğu kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde kuzeydoğu kesimlerde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here