Depresyona karşı bunları yapın, bunalımdan çıkış yolları

0
121

Uzman psikolog ve psikiyatrlar ruh salığı için yapılması gerekenleri ve önerilerini anlattı. Basit yöntemlerle stres ve kaygıdan uzaklaşabileceğini ifade eden Uzman Psikolog Şahin Uçar, ruhsal sıkıntı ve depresyon içinde kişinin kendisini korumaya almak isteyeceğini söyledi.

Uzman Psikolog Uçar “Bu koruma tasarruf etmeye çalışmaktır. Bunun yanında beslenmeye özen göstermeli, spor yapmalı, kendisine zaman ayırmalı, sevdikleri ile zaman geçirmeli, şu ana odaklı yaşayabilmeli, düzenli uyku uyuyabilmeli” ifadelerini kullandı.

“DÜZENLİ BESLENME RUHSAL BOZUKLUĞA İYİ GELİYOR”

Düzenli beslenmenin de önemli olduğunu belirten Uzman Psikolog Uçar, “Ruhsal sıkıntılarda sebze ağırlıklı beslenmek faydalı olacaktır. Çerezler destekleyici olur. Keçi sütü, koyun sütü ya da manda sütü gibi yiyecekler iyi gelir. D vitamini, B vitamini içeren yiyecekler kişiye iyi gelecektir” dedi.

“YARIM SAATLİK YÜRÜYÜŞLER BİLE İYİ GELİR”

Uzman Psikoterapist Alişan Burak Yaşar da depresif ruh hallerinde bir profesyonelden destek almanın şart olduğunu söyledi. Bu imkanı olmayanlara da tavsiyeler veren Yaşar, “Kendi kendine yardım kitapları var, bunları önerebiliriz. Daha basit şeyler ise örneğin, klasik depresyonda hafif düzeydeyse haftada 3 gün yarım saat tempolu yürüyüş etkili. Sevdikleri insanlarla daha fazla zaman geçirmesi ve bu zamanlarda iş, hayata dair stresten uzak durduğu sohbetlere dahil olması iyi gelecektir” diye konuştu.

Derm House Güzellik Merkezinden Yılın Son Kampanyası
Detaylı Bilgi İçin : 0 274 224 11 33

Buz Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here