Kadın hastalıklarının tedavisinde de Kütahya fark atıyor

featured
service

Türkiye’de henüz sınırlı sayıda uygulanan V-notes cerrahisi kapsamında kurs ve iki hastada canlı cerrahi işlemler başarı ile yapıldı.

Hastalar açısından oldukça konforlu bir yöntem olduğu belirtilen V-notes cerrahisi işlemlerine, KSBÜ Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalından (AD) Dr. Öğr. Üyesi İsmail Bıyık’ın daveti üzerine İstanbul’dan Doç. Dr. Cihan Kaya ve Op. Dr. Murat Yassa katıldı.

Kursta, KSBÜ Kadın Hastalıkları ve Doğum AD Başkanı Prof. Dr. Nadi Keskin ve Klinik Sorumlusu Prof. Dr. Yasemin Taşçı konuşma gerçekleştirdi.

Etkinliğe ilişkin açıklama yapan Prof. Dr. Keskin, “Yapılan eğitimler hastanemize civar illerden gelen akademisyen ve kadın doğum hekimleri tarafından ilgi ile takip edildi. Daha önceki eğitimlerden farklı olarak web uygulaması üzerinden online olarak farklı illerdeki kadın doğum uzmanları tarafından izlenerek memnuniyetle karşılandı. Benzeri etkinliklerin devam etmesini planlıyoruz. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Algın, Hastane Başhekimi Dr. Ögr. Üyesi Sertaş Erarslan’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

V- NOTES CERRAHİSİ NEDİR?

V- notes cerrahisi doğal açıklıklardan gerçekleştirilen tüm cerrahilerin ortak adıdır. Bu teknik, kadınların doğal açıklıklarından girilerek; dış gebelik, tüp alma-bağlama, overkist, rahim ameliyatları gibi pek çok cerrahide uygulanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kadın hastalıklarının tedavisinde de Kütahya fark atıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!