Kütahya’da aylık vaka bilançosu: 5 bin 400 kişi korona

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı verilere göre aylık vaka sayısı 5 bini geçen Kütahya, toplum bağışıklığına doğru hızla ilerliyor.

0
421

2020 yılından bu yanan tüm dünyayı esir alan koronavirüs pandemisi, Türkiye’de de büyük bir hızla yayılmaya devam ediyor. Kütahya’da salgının seyri, geçtiğimiz Aralık ayında düşüşe geçse de Ocak ayı itibarıyla vaka sayılarındaki yükseliş devam ediyor.

İllere göre 1-7 Ocak döneminde Kovid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide Kütahya’da 226,12 olarak açıklandı. Bir önceki hafta verilere göre Kütahya’daki vaka artışı hızla devam ettiği gözlemlendi. Buna göre Kütahya’da ayda 5 bin 400 kişi koronavirüse yakalanıyor.

Kütahya yüz bin kişide görülen vaka sayısı sıralamasında Ege Bölgesinde en az vaka görülen 3. il olurken, komşu il Eskişehir, vaka artışında Türkiye’de ön sıralarda yer alıyor. Diğer komşu il Afyonkarahisar ise vaka sayısı en az iller arasında bulunuyor.

Öte yandan koronavirüs salgınıyla mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Aşılama oranı yüksek olan ülkelerde dahi vaka sayıları tırmanışa geçti. Bu sebeple pek çok kişi “Sürü bağışıklığı nedir?” sorusunun cevabını araştırmaya başladı.

Kütahya’da gereken önlemlerin alındığı ve aşılama oranı bakımdan da iyi durumda olduğu gözlemleniyor.

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here