Kütahya’da bin kişinin yaşadığı köy karantinaya alındı

featured
service

Kütahya merkeze bağlı bin kişinin yaşadığı bir köy, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, Demirciören köyünde bazı kişilerin Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı belirtildi.

Pozitif vakalardaki artış nedeniyle bireysel izolasyonun yeterli olamayacağının değerlendirildiği bildirilen açıklamada, “Alınan tedbirlerin bulaşın yayılım hızının düşürülmesine etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla Demirciören’de 14 gün karantina uygulaması başlatılmasına, buradaki tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmalarının kısıtlanmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, köy sakinlerinin ihtiyaçlarının, Vefa Sosyal Destek Grubunca karşılanacağı kaydedildi.

Öte yandan, köyün giriş çıkışları jandarma ekiplerince kontrol altına alındı.

Köy muhtarı Hasan Demir, köyde çok sayıda pozitif vaka bulunduğunu bu nedenle köyün karantinaya alınmak zorunda kalındığını söyledi.

Gençlerde de pozitif vakalar olduğunu belirten Demir, “Kovid-19 sadece yaşlılarda görünmüyor. Gençlerde de maalesef hasta olanlar var. Her yaştan herkesin dikkat etmesi lazım. Köyümüzde tedbirleri en üst düzeye çıkardık. İnşallah kısa zamanda bu sıkıntıdan kurtuluruz.”

Kütahya’da bin kişinin yaşadığı köy karantinaya alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!