Kütahya’da haftalık yeni vaka sayısında korkutan artış

Kütahya‘da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pozitif vakalar ile yoğun bakım ve solunum cihazına bağlanan hasta sayısının arttığı bildirildi.

0
935

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10-16 Nisan tarihlerine ait illere göre haftalık yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısını açıkladı.

Haritaya göre haftalık vaka sayısı Kütahya’da yüz binde 375.77’ye yükseldi.

Buna göre Kütahya’da son bir haftada yaklaşık 2 bin kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı.

KÜTAHYA’DA YOĞUN BAKIMLARDA DOLULUK ORANI ARTTI

Kütahya‘da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pozitif vakalar ile yoğun bakım ve solunum cihazına bağlanan hasta sayısının arttığı bildirildi.

Kütahya Valisi Ali Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kovid-19’a karşı vatandaşların kurallara mutlaka uyulması çağrısında bulundu.

Vakaların azalması için herkese büyük sorumluluk düştüğünü belirten Çelik, “Kıymetli Kütahyalılar, vaka yoğun bakım, solunum cihazına bağlanan hasta sayılarında ciddi bir artış yaşıyoruz. Salgının yayılımını ancak hareketliliği azaltarak önleyebiliriz. Lütfen zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım. Uzun süre kalabalık ve kapalı ortamlarda bulunmayalım. Durumun ciddiyetini kavramalı, seferberlik ruhuyla mücadele etmeliyiz. Ramazan ayı, Kütahya için bir fırsat ve şans olabilir. Hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeli ve tedbirleri kararlılıkla uygulamaya devam etmeliyiz. Biz bu virüsü önünde sonunda yeneceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Derm House Güzellik Merkezinden Yılın Son Kampanyası
Detaylı Bilgi İçin : 0 274 224 11 33

Buz Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here