Vakalar patlayınca ilçedeki dört mahalle karantinaya alındı

Kovid-19 vakaları patlayınca ilçedeki dört mahalle karantinaya alındı.

0
1550

Kütahya’nın Emet ilçesinde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle 4 mahalle karantinaya alındı.

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıha Kurulu, salgının yayılma hızını önlemek adına yeni kararlar aldı.

Daha önce ilçede 61 cadde ve sokak, 1 kız yurdu ve 13 apartman karantinaya alınmıştı. Bu bölgelerde karantina süresi sona ererken kurul aldığı yeni kararla, Akpınar Mahallesi’nde 58 cadde ve sokak ile, 5 site 41 adet ada’yı evleri ile, Hamam Mahallesi’nde 14 cadde ve sokağı, Cumhuriyet mahallesinde 4 cadde ve bu caddeler üzerine bulunan evleri, Esentepe mahallesinde ise 1. ve 4. etap TOKİ konutları ve 6. cadde de 14 gün süre ile karantina uygulanmasına karar verdi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Emet Belediyesi Zabıta ekiplerince karantinaya alına bölgelerde güvenlik tedbirleri alınırken, kamu ve özel sektör çalışanları, tarım ve hayvancılık ile uğraşanlar ve esnafların faaliyetlerini yapmalarına izini verilecek.

Cumhuriyet mahallesindeki ekiplerle birlikte çalışmalara katılan Mahalle muhtarı Mustafa Gencan, Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği karantinaya alınan evlerdeki vatandaşları, dışarı çıkmamaları ve bir ihtiyaçları olmaları halinde kendileri ile irtibata geçmeleri konusunda uyardı.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here