Vatandaşın merakla beklediği TURKOVAC aşısı Kütahya’da da yapılmaya başlandı

Korona virüsü hastalığına karşı geliştirilen ilk yerli inaktif Covid19 aşısı Turkovac, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulanmaya başlandı.

0
191

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Erciyes Üniversitesi iş birliği ile geliştirilen ilk yerli inaktif Covid19 aşısı Turkovac’ın yaygın kullanımına başlandı.

Acil kullanım onayının alınmasının ardından ilk etapta şehir hastanelerinde uygulanan Turkovac aşısı, illerdeki diğer sağlık kuruluşlarına da gönderildi.

Yaygın kullanımına başlanan Turkovac, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de uygulanmaya başlandı.

Turkovac için randevusunu alan vatandaşlar aşısını olmak için Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi geldi.

Kütahya’da ilk Turkovac aşısı randevusunu alan bir vatandaşa yapıldı. Vatandaş 2 doz Biontech aşısı olduktan sonra 3. aşı için Turkovac’ı beklediğini ve bugün aşısını olduğunu belirterek, “Kütahya’da ilk Turkovac aşımızı olduk. Sağlık Bakanlığımıza, sağlık personelimize teşekkür ederiz. Daha önce 2 tane Biontech aşısı oldum, üçüncü olarak da Turkovac oldum, özelikle bekledim” dedi.

Kütahya’da aşı sadece Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde randevu sistemi esas alınarak yapılıyor.

"Özel Kütahya Anadolu Hastanesi"
Lazerle Hemoroid (Basur) Ameliyatı Hastanemizde Yapılmaktadır.
Hemoroid ( Basur) Nedir? Lazerle Basur Tedavisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here