Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş: “Çinigaz huzur hakkı ihtiyaç sahiplerine dağıtılsın”

featured
service

Kütahya genelinde doğalgaz dağıtım işini gerçekleştiren Çinigaz hakkında yaptığı eleştiri ve yorumlarla gündeme gelen MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, bu defa da Çinigaz yönetiminin almış olduğu huzur hakkı hakkında açıklamalarda bulundu.

“MHP BELEDİYESİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN”

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ın da içinde bulunduğu Çinigaz yönetiminin aylık yaklaşık 30 bin lira aldığını ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş “Kütahya Belediyemiz aslında çok güzel bir projeye imza atabilir.  MHP Belediyesi olarak tüm Türkiye’deki Belediyelere örnek olabilir. Kütahya Belediyesi, Çinigaz’da hissedar olduğu için huzur hakkı almaktadır. Kütahya ilimizde 67 mahalle var. Bu yaklaşık 30 bin lira 67 mahalle muhtarına bölünerek verilebilir. Muhtarlarımızda bu para ile her ay ihtiyaç sahibi bir kişinin doğalgaz parasını ödemiş olur. Böylece “huzur hakkı parası” adı gibi huzur vermiş olur. Sonuçta bu para Kütahya Belediye Başkanı makamının değil, Kütahya Belediyesinindir. Başkanımız bu parayı her ay ihtiyaç sahiplerine dağıtması ile hem Türkiye’de ilk olmuş olacak hem de diğer belediyelere de örnek olmuş olacaktır” dedi.

“KARTLA YÜKLEMELERDE LİMİT YA KALDIRILSIN YA DA ARTIRILSIN”

Kütahya’da kartlı doğalgaz abonelerine uygulanan alım kısıtlaması hakkında da açıklamalarda bulunun MHP Milletvekili Ahmet Erbaş “Son günlerde yüzlerce vatandaşımız beni telefonla arayıp, ilimizde kartla belli tutarda gaz alabildiklerini bu nedenle sürekli kuyruğa girerek gaz aldıklarını ifade ettiler. Bu soğuk kış şartlarında insanları kuyrukta bekletmeye kimsenin hakkı yoktur. Çinigaz şirketi ile benim hiçbir sorunum yok, şahsi problemim ise hiç yoktur. Ancak halkımın hangi kurumda sorunu var ise o benim sorunumdur. Bu sebeple Çinigaz yetkililerine sesleniyorum. Doğalgaz fiyatlarında son dönemde değişim olmuştur. Dolum limiti de buna oranla artırılmalıdır. Bu limiti ya artırın, ya da tamamen kaldırın” diye konuştu.

Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş: “Çinigaz huzur hakkı ihtiyaç sahiplerine dağıtılsın”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!