Milletvekili İshak Gazel: “Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını birlikte gerçekleştireceğiz”

featured
service

Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Genel Kurulu’na davetli olarak katılan AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, burada bir konuşma yaptı. Gazel, “Esnaf ve Sanatkârlarımız Anadolu’nun vatan haline gelmesinde çok önemli misyonlar üstlenmişlerdir. Ahilik geleceğinin bugün ki temsilcileri olarak asırlar boyu oluşan birikimleriyle bu toprakların harcı olmuşlardır” ifadelerini kullanarak şunları kaydetti:

“Birçok ülkede özellikle korona salgını döneminde sosyal adaletsizliklerin ve vicdanları yaralayan görüntülerin oluştuğuna şahit olduk.

Hamdolsun, devletimizin aldığı tedbirlerle, esnaflarımız başta olmak üzere milletimizin gönülden hassasiyetiyle bu süreci en az zararla atlattık.

Salgın sürecinden olumsuz etkilenenlerin başında esnaf ve sanatkârlarımız geliyordu. Bu dönemde esnaflarımızın yanında olmaya çalıştık. Bu kapsamda; ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnafımıza gelir kaybı ve kira olarak 4 ay süreyle 1000’er lira hibe desteği sağladık. Türkiye genelinde bu desteğin tutarı 4,6 milyar lirayı aştı.

Bunun yanında dahil oldukları gruba göre esnafımıza, 5 bin ve 3 bin liralık hibe desteği de oluşturduk. Bunun miktarı da 4,3 Milyar lirayı buldu.

Ayrıca esnaf ve sanatkarlarımızın kredi ve kefalet kooperatiflerine olan borçlarını yeniden yapılandırabilmelerini temin ettik. 2020’de bir kez 2021’de 3 kez bu kredileri ertelemeye tabi tuttuk.

Korona salgını sonrasında yeniden işlerinin başına geçen esnafımıza ihtiyaçlarına göre, çeşitli araçlara desteklemeyi sürdüreceğiz. Esnaflarımız kendi yaşadıkları sıkıntıya rağmen bu dönemde, oda başkanlarımızın önderliğinde, herkese yardım elini uzattılar. İmkânlarını bölüştüler. Bu toprakları vatan yapan harçtan bahsederken kastettiğimiz şeylerden biri de esnaflarımızın bu duyarlılığıdır.

İnşallah bu hassasiyetle büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını birlikte gerçekleştireceğiz. Bunun için sizlere çok teşekkür ediyorum. Küresel enerji ile gıda ve hammadde fiyatlarında yaşanan artışlar ister istemez ülkemizi de etkiledi. Üstelik bunun üzerine 2018 yılından beri döviz kurları üzerinden yapılan manipülasyonlarla da mücadele etmek zorunda kaldık. Bu mücadeleyi de aldığımız ve alacağımız önlemlerle başarıya ulaştıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Fiyatları stokçuluk veya anlaşma yoluyla haksız bir şekilde yükselterek fahiş kazanç peşinde koşanlara verilen cezaları artırıyoruz.

İnternet üzerinden satış yapan platformlara da belli düzenlemeler ve sınırlamalar getiriyoruz.

Kendi işini kurmak, yaygınlaştırmak ve büyütmek isteyen girişimcilerimize verdiğimiz desteği artırıyor ve genişletiyoruz.

Çeşitli istihdam projeleriyle gençlerimizin hem meslek öğrenmelerini hem de kazanç sahibi olmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

Birçok kalemde gerçekleştirdiğimiz KDV indirimleriyle bir yandan vatandaşımıza dokunurken, diğer yandan da esnafımızın işini kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Çalışan, üreten, istihdam eden, ülkeye kazanç sağlayan herkesin yanında olmayı sürdüreceğiz.

Bu vesileyle, kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyor, esnafımıza bereketli, bol kazançlı ve huzurlu çalışmalar diliyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletvekili İshak Gazel: “Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını birlikte gerçekleştireceğiz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!