Milletvekili Kasap ‘Çiftçiyi bitirdiler’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde TBMM açıklamalarda bulundu.

0
135

Kütahya’da “özelleştirme mağduru olan Şeker Fabrikasında” pancarın 40 kuruşa alındığını, küspenin ise 38 kuruşa satıldığını açıklayan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Çiftçiyi bitirdiler” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde TBMM açıklamalarda bulundu.

Kütahya’da TÜRKŞEKER’e ait olan 130 bin metrekarelik arsanın Kütahya Şeker AŞ’ye yani Torunlar ve Kiler grubuna şaibeli yollarla verildiğini iddia eden Ali Fazıl Kasap, “Kütahya’da özelleştirme sürecinde TÜRKŞEKER’e ait arsanın şaibeli yollarla verilmesinin sağlanmasıyla ve on yıllık zaman aşımına uğramasıyla ilgili soruşturma yapmayı düşünüyor musunuz? Sorusunu yöneltti.

Ali Fazıl Kasap, “Özelleştirilen ve özelleştirme mağduru olan fabrikada pancarın 40 kuruşa alındığını, küspenin ise 38 kuruşa satıldığını biliyor musunuz?” dedi.

Çiftçinin bu şekilde bitirildiğini belirten Kasap, “Mazot ve gübre fiyatları uçmuş vaziyette. Hayat pahalılığı her geçen gün artıyor ama emeklilerimize, işçilerimize, memurlarımıza aynı oranda zam yapılmıyor. Memleketi mahvettiler. İlk seçimde gidecekler” ifadelerini kullandı.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here