Milletvekili Kasap ‘Çiftçiyi bitirdiler’

featured
service

Kütahya’da “özelleştirme mağduru olan Şeker Fabrikasında” pancarın 40 kuruşa alındığını, küspenin ise 38 kuruşa satıldığını açıklayan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Çiftçiyi bitirdiler” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde TBMM açıklamalarda bulundu.

Kütahya’da TÜRKŞEKER’e ait olan 130 bin metrekarelik arsanın Kütahya Şeker AŞ’ye yani Torunlar ve Kiler grubuna şaibeli yollarla verildiğini iddia eden Ali Fazıl Kasap, “Kütahya’da özelleştirme sürecinde TÜRKŞEKER’e ait arsanın şaibeli yollarla verilmesinin sağlanmasıyla ve on yıllık zaman aşımına uğramasıyla ilgili soruşturma yapmayı düşünüyor musunuz? Sorusunu yöneltti.

Ali Fazıl Kasap, “Özelleştirilen ve özelleştirme mağduru olan fabrikada pancarın 40 kuruşa alındığını, küspenin ise 38 kuruşa satıldığını biliyor musunuz?” dedi.

Çiftçinin bu şekilde bitirildiğini belirten Kasap, “Mazot ve gübre fiyatları uçmuş vaziyette. Hayat pahalılığı her geçen gün artıyor ama emeklilerimize, işçilerimize, memurlarımıza aynı oranda zam yapılmıyor. Memleketi mahvettiler. İlk seçimde gidecekler” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Kasap ‘Çiftçiyi bitirdiler’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!