Bld.Kütahyaspor’da istifa; Tolga Tağ görevi bıraktı

featured
service

Kendi sahasında Nevşehir Belediyespor takımına 3-2 yenilen Bld.Kütahyaspor’da gece yarısı istifa haberi geldi. Son 3 sezondur Bld. Kütahyaspor Sportif Direktörü olan Tolga Tağ, sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaparak neden görevi bıraktığını duyurdu.

Bld. Kütahyaspor takımında, Tolga Tağ’dan boşalan Sportif Direktörlük görevine yardımcı antrenör olarak görev yapan eski Kütahyaspor futbolcusu Abdi Aktaş getirildi.

Tolga Tağ’ın sosyal medyadan yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Bugün itibari ile görevimden istifa ettiğimi kamuoyu ile paylaşıyorum. İstifa kararı almamda birçok neden olabilir. Bunları pek irdelemek gerekmiyor. Ancak bazı gerçeklerin de bilinmesini isterim. B.Kütahyaspor’da göreve geldiğim ilk günden bugüne kadar memleketimin takımının başarılı olması için elimden gelen çabayı gösterdim. 2,5 senedir hizmet ettiğim B.Kütahyaspor’da kendi çıkarım için hiçbir oluşumda bulunmadım. Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda hareket ettim. Çalmadım çırpmadım. Aynı şekilde kulübümüzün saygınlığına, itibarına ve hiçbir kuruşuna halel getirmedim. Sportif açıdan bakıldığında toplamda oynadığımız 67 resmi lig müsabakasının 57’sini kaybetmedik. Maç başına puan ortalaması 2.14 olan bir takım, nasıl olur da başarısız olarak nitelendirilir? Kısıtlı bütçe ile ilk senemizde Bal’dan olağanüstü bir mücadele sonucu profesyonel lige çıktık.

İkinci senemizde yine kısıtlı bir bütçe ile ‘Bu takım ligde kalırsa büyük başarıdır’ denilen takımla 90+6’da 2.ligin kapısından döndük. Bu sezon itibariyle her müsabaka öncesi en az 6-7 oyuncudan yoksun maçlara çıkmamıza rağmen, lig bitse en kötü şartlarda Play-off oynayacak, iki hafta üst üste mağlubiyet yaşamamış bir takımı ‘başarısız’ olarak addeden yada gösteren zihniyetin iyi niyetli olup olmadığını futbol kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Özellikle ifade etmek isterim ki benim hiçbir taraftar grubu ile sorunum, onlara karşı ön yargım ve mücadelem yoktur. Gerçek taraftar başımın tacıdır. Benim mücadelem taraftarlık kisvesi adı altında kendilerine rant sağlayanlara yöneliktir. Takımın puan kaybettiği, sendelediği zamanlarda ortaya çıkmayı adet haline getiren tamamen kaos ortamından beslenen bu güruh, bu kulübe en çok zarar verenlerdir. İkbal ve rant peşinde olan bu şahıslar geçmişte olduğu gibi bugün de görev başındadır. B. Kütahyaspor’u karşılıksız seven tüm taraftarlarımızın bu dahili düşmanlara karşı uyanık olmaya ve sayısı 15’i geçmeyecek bu zihniyetlere meydan vermemeye çağırıyorum.

Sosyal medyada Kütahyaspor taraftar sitelerinde şahsımla ilgili 3 sezondur organize bir şekilde karalama, yıpratma, her türlü fitne ve gerçek olmayan haberler yapılmaktadır. Varlığımdan rahatsız olan bu şahıslar aynı zamanda bu sayfaların adminleri olduğundan sürekli algı yaratmışlardır. Gerçek, samimi Kütahyaspor taraftarlarını sizler temsil edemezsiniz. Derdiniz üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek! Sizden korkan, bir adım geri atan, bir santim eğilen, bir kelime eksik söyleyen namerttir.

İnandığım doğrudan asla vazgeçmem. Duruşun babasını sergilerim. Bana verilen yetkiye dayanarak görevimi yaptım. Bu görevin ifası sırasında B.Kütahyasporun profesyonel seviyede doğru bir şekilde yönetilmesi ve menfaatleri taviz veremeyeceğim yegane olgu olmuştur. Bu bağlamda ilke ve prensipler başarılardan çok daha önemlidir. Dolayısıyla bir insanın en büyük sermayesi taviz vermediği karakteridir.

Şehrimizin iyiliği, takımızın geleceği ve selameti için görevimden affımı Sayın Belediye Başkanımıza ilettim. Yarın da futbolcu kardeşlerim, teknik heyetimiz ve kulüp personelimizle vedalaşacağım. Her daim bana destek olan biricik eşim, minik yavrularım, canım aileme ve yüreği bizimle olan herkese teşekkür ederim. Benden yana hakkım paçalarından fitne akan tayfa dışında herkese helal olsun. Sizlerde de hakkım varsa helal edersiniz ya da etmezsiniz sizin takdirinizdir. Bundan sonraki süreçte B.Kütahyaspor’a başarılar dilerim.

Bld.Kütahyaspor’da istifa; Tolga Tağ görevi bıraktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!