Kütahyalı bilardocular, bu sefer kontenjan için yarıştı

Kütahya’da bilardocular Türkiye şampiyonasına katılabilmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmalar 5 gün sürdü. 49 lisanslı bilardo sporcusu ter döktü.

Kütahyalı bilardocular, bu sefer kontenjan için yarıştı
service

Kütahya’da bilardocular Türkiye şampiyonasına katılabilmek için yarıştı. 5 gün süren yarışmalarda 49 lisanslı bilardo sporcusu ter döktü.

Türkiye Bilardo Federasyonu faaliyet programı çerçevesinde ilk kontenjan turnuvaları düzenlendi. Kütahya Bilardo İl Temsilcisi Zafer Çetinkasap, turnuva ile ilgili Ekspres Haber’e açıklamalarda bulundu.

Turnuvanın Ocak ayında yapılacak olan Türkiye il birinciliğinden sonra Kütahya’da tanınan altı artı iki sporcunun belirlenmesi yapıldığını anlatan Çetinkasap, ayrıca sporcuların Türkiye sıralamasında yerlerinin belli olduğunu vurguladı.

Oyunların oynayacağı turların belli olduğunu bildiren Çetinkasap, “İlimizin altı artı iki kontenjanı var. Faaliyetlerimiz kapsamında il içinde de yirmi sekiz yıldır ara vermeden Gençlik Spor Kupası, Cumhuriyet Kupası düzenliyoruz. Ayrıca 10 sene hiç ara vermeden Zafer Kupası maçları da sporcularımızı turnuvalara hazır tutmak amacıyla bu turnuvaları düzenliyoruz. İlimizde bu faaliyetleri ve lisanslandırma, gençleri yetiştirme anlamında bu faaliyetleri yürütüyoruz.” şeklinde konuştu.

“LİSANSLI 49 SPORCUMUZ KATILDI”

Müsabakalara 49 sporcuyla katıldığını söyleyen Çetinkasap, yarışmaların beş gün sürdüğünü kaydetti. Çetinkasap, şöyle devam etti: “Dört gündür bu beşinci gün. Bir an önce sonra yarı final. Arkasından kazanan arkadaşlarımız, sporcularımız final müsabakası oynayacaklar. Türkiye Bilardo Federasyonu’ndan lisanslı 49 sporcumuz katıldı.Bazı arkadaşlarımız yaz olması münasebetiyle giremediler. Ama bu sayı birinci ayda tahmin ediyorum seksenle yüz kişi arasında olur. Geçen yıl seksen kişiyle yapmıştık. Şehir dışından katılan sporcumuz yok.”

Kütahyalı bilardocular, bu sefer kontenjan için yarıştı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!