Atıklarını piknik alanında bırakan vatandaşlar, çevre kirliliğine neden oluyor

featured
service

Kütahya’da bulunan mesire yerleri ve ormanlık alanlarda biriken çöpler, doğaya büyük zarar veriyor. Görevliler tarafından sık aralıklarla temizlense de çevre bilincinin yok oluşu gözler önüne seriliyor.

Kütahya’da ormanlık alanlara bırakılan çöpler, çevre kirliliğine neden oluyor.

Kütahya’daki piknik alanları ve ormanlık mesire yerleri, özellikle yaz mevsiminde piknikçilerin vazgeçilmez mekânları oluyor.
Bu alanlara gelen vatandaşlar tarafından doğaya bırakılan çöpler kötü görüntü oluştururken, özellikle piknik için oksijen kaynağı olan ormanlık alanları tercih eden vatandaşların çevreyi temiz tutmaları gerekirken, vatandaşların daha duyarlı olmaları lazım.

GÖREVLİLER TEMİZLESE DE YENİDEN KİRLETİYORLAR

Belediye ve diğer kurumların temizlik görevlileri, çöplerle dolan bölgeleri tespit edip, farklı zamanlarda temizlese de, duyarsız vatandaşların kirletme hızına yetişemiyor.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ MÜDÜRLÜĞÜ DENETLİYOR

Alınan bilgiye göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri, mesire alanlarında işletmecileri denetleyip, çevrenin temiz tutulması için uyarılarda bulunuyor.

Çevre kirliliğine neden olan kişi ya da kurumlara da ceza işlemi uygulanıyor. Atık ve Artıklarla Çevrenin Kasten Kirletilmesi Suçu işlendiği tespit edildiğinde ilgili kişi ya da kuruma para cezası kesiliyor.

Atıklarını piknik alanında bırakan vatandaşlar, çevre kirliliğine neden oluyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!