Başkan Musa Yılmaz ve İl Genel Meclis üyeleri gölet ve sulama sistemlerini incelediler

featured
service

İnceleme gezisi sonrası açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz şunları kaydetti:
“Bugün Kütahya il merkezinin sebze ve meyve ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan 6 köyümüzün, hem göletten sulama sistemlerini, hem de yeraltı sulama sistemlerini (YAS) yerinde görmek için ziyaret ettik.

İl Genel Meclis üyelerimizle birlikte Tarım İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi teknik ekibiyle yaptığımız ziyarete Merkez Gümüş köyden başladık.

“GÖLETLERİ ZAMANINDA YAPMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Köy muhtarlarımızla birlikte göletlerin mevcut durumunu ve bu köylerimizin tamamında olan yeraltı sulama sistemlerinin kapasite ve mevcut durumlarını genişletebilmek ve daha rantabl kullanmak maksadıyla Gümüş köyden başladığımız ziyarete sırasıyla Karaağaç, Ortaca, Sekiören, Demirciören ve Çamlıca köylerinde tamamladık.

Her köyde başta muhtarlarımız olmak üzere Sulama Birliği Başkanı ve üyelerin de istek ve taleplerini dinledik. Eksiklikleri yerinde tespit ettik. Doluluk oranları oldukça sevindirici. Son yıllarda önemi bir kez daha artan tarım ve sulama konusunda İl Özel İdaremizin birbirlerine yakın bu köylerin tamamını da yaptığı göletlerin ve sulama sistemlerinin bugün için çok kıymetli olduğunun bir kez daha farkına vardık, ayrıca zamanında yapmış olmanın da gururunu yaşadık.

Bundan sonrası için yapılabilecekler konusunda teknik ekibimiz ve İl Genel Meclis Üyelerimizle yapacağımız çalışma sonrasında tekrar buralara dönüp yapılabilecekler için çaba harcayıp hayata geçireceğiz. Bu vesile ile devletimizin imkânlarıyla zamanında gerçekleştirdiğimiz hizmetleri daha iyi ve tasarruflu kullanarak öncelikle köylülerimize ve Kütahya ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu eserleri koruyup kollayan başta Köy Muhtarlarımıza, Sulama Birliği Başkanı ve üyeleri ile vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Musa Yılmaz ve İl Genel Meclis üyeleri gölet ve sulama sistemlerini incelediler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!